Kmotr Benda podal trestní oznámení na Bártu

Benda vs. Bárta
Zdroj: TN.cz
Ministr dopravy Vít Bárta čelí trestnímu oznámení, které na něj podal Petr Benda.

Trestní oznámení pro pomluvu a křivé obvinění podal v pondělí krajský předseda ČSSD v Ústeckém kraji Petr Benda na ministra dopravy Víta Bártu (VV).

Benda na tiskové konferenci v Ústí nad Labem informoval, že důvodem je nedělní Bártovo vystoupení v České televizi.


ČTĚTE TAKÉ:
 
"Vít Bárta v pořadu Otázky Václava Moravce bez jediného důkazu tvrdil, že vedení Ředitelství silnic a dálnic v Ústeckém kraji je řízeno mou osobou. Tato nesmyslná obvinění rezolutně odmítám, budu se bránit všemi dostupnými zákonnými. Podal jsem na něj trestní oznámení a do konce týdne na něj podám občanskoprávní žalobu. Budu žádat veřejnou omluvu ve všech médií, kde byla jeho falešná obvinění uveřejněna včetně České televize a také finanční kompenzaci ve výši jednoho milionu korun. Pokud mi dá soud za pravdu a nějaké peníze vysoudím, věnuji je právě krajskému Ředitelství silnic a dálnic, aby mohly být použity na důležité dopravní stavby v kraji," uvedl Benda.
 
Benda odmítl, že by existovala souvislost mezi ním a krajským vedením ŘSD. "Důkazy o tom Vít Bárta těžko předloží, protože neexistují," zdůraznil Benda.
 
Bárta v pořadu mimo jiné tvrdil, že dění v ŘSD v regionu a vztahy se stavebními firmami ovlivňují Benda a také Patrik Oulický, podnikatel blízký ODS, oba prý jsou kmotry.

Paroubek "potvrdil", že Benda je kmotr

Ke kauze se vyjádřil i poslanec Jiří Paroubek (ČSSD), který se Bendovy tiskové konference zúčastnil. "Pan Benda kmotr sice je, ale je kmotrem mé dcery. Jinak s tím nemá nic společného. Já tvrzení pana Bárty nepovažuji za žádný úlet, je to možná chytře vymyšleno na odvedení pozornosti od problémů Věcí veřejných. Jinak je zajímavá také reakce našich médií. Není to poprvé co představitelé Věcí veřejných Radek John a Vít Bárta něco takto ostře a bez důkazů kritizovali. Připomínám jen slova Radka Johna, že má být diskreditován najatými novináři, podobně mluví Vít Bárta, a stejně jako v tomto případě to nechávají média téměř bez povšimnutí a komentářů. Kdybych něco takového prohlásil já, sesypala by se na mě doporučení, abych se odebral do Bohnic," poznamenal Paroubek.

 

 

Mediafax