SPZ prominentů

Kmotrovské značky od 5 tisíc korun! Takhle by mohly vypadat

Registrační značku vozidel si řidiči zřejmě budou moci zvolit sami. Za každou tabulku s SPZ na přání zaplatí 5 nebo 10 tisíc korun – podle druhu vozidla. Počítá s tím novela zákona, kterou ve středu schválila vláda.

"Za motorku s SPZ na přání zaplatí řidič 5 tisíc korun, za auto 10 tisíc. A pokud bude chtít mít například kvůli nosiči na kola třetí značku, zaplatí řidič dohromady 15 tisíc," řekl mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. "V případě krádeže počítáme s tím, že vydání náhradní značky bude stát už jen 600 korun za tabulku, ne znovu 5000 korun," dodal.

 

Anketa

Pořídíte si SPZ na přání?

Hlasovalo 410 lidí.
"Myslíme si, že opravdu dojde k výraznému omezení prostoru pro potenciální korupční jednání," prohlásil po schůzi kabinetu ministr Dobeš.

 

Redakce TN.cz vytvořila krátký seznam příkladů, jak by v budoucnu mohly vypadat značky SPZ známých českých osobností. Podívejte se:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máte zajímavé nápady na SPZ značky pro známé české osobnosti? Napište nám je na mail zpravy@nova.cz. Ty nejlepší návrhy vybereme a graficky zpracujeme.

 

PSALI JSME:

Nečas: Kmotrovská SPZ je vyhazování peněz

 

"Co se týče využití, předpokládám, že ti, kdo si tam budou mít zájem napsat ať už jméno nebo specifické alfanumerické znaky s konkrétními čísly, tak nechť toho využijí," zmínil dále šéf rezortu dopravy Pavel Dobeš. "V současné době vídáme to, že zejména lidé, kteří vlastní dražší motorová vozidla, mají velmi často specifické registrační značky. Tímto bychom mohli míru korupce omezit," doplnil.

 

Novela zákona počítá také se zvýšením správního poplatku za první vydání tabulky s registrační značkou z 200 na 300 korun. Kdo bude chtít tabulku se značkou, kterou již má k autu přidělenou, zaplatí za ni 600 korun. Občané si budou moci také převádět jednu značku mezi různými vozidly nebo nechat si jednu značku i po přeregistraci.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / hru