Úřady nestíhají vydávat pasy! Máme zkaženou dovolenou, rozčilují se lidé

Úřady nestíhají vydávat pasy. Od zavedení povinnosti mít pas i pro děti do 15 let se potýkají s obrovským návalem.

Lidé už tradičně nechávají věci na poslední chvíli. V případě vydávání pasů by se jim to nemuselo vyplatit. V České republice od 27. června platí pravidlo, že děti mladší 15 let musí mít při vycestování do zahraničí vlastní pas. Úřady je ale nestíhají vydávat.

 

Městský úřad v Podskalské ulici na Praze 2, pod který spadá městská část Černošice, se od rána potýká s obrovským náporem žadatelů. Už kolem sedmé hodiny ráno tam úřednice hlásily, že pro dnešek mají vyčerpané kapacity.


Podívejte se na vysvětlení proč úřady nestíhají

 

PSALI JSME:

Úředníci nestíhají! Dítě bez pasu se ale na dovolenou nedostane

 

Lidé sice získají lísteček s pořadovým číslem, kapacity úřadu jsou však už v sedm ráno přetížené a je jasné, že na žadatele se do večera nedostane. "Je to hrozné, v sedm jsem si tady vzala lísteček z pořadníku, ale úřednice mi řekly, že dneska se na mě už určitě nedostane," stežovala si jedna z neskopojených žadatelek o pas.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Atmosféra na úřadech houstne, lidé jsou naštvaní a hádají se. Mnohým neschopnost úřadu uspokojit všechny žadatele navíc zkomplikovala a odložila odjezd na dovolenou.

 

Poslechněte si telefonát s mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou

 

"Měli jsme odjíždět zítra, ale dítě nemá pas, takže dovolenou máme zkaženou. Snad se nám podaří vyrazit jindy,“ prozradil rozčílený muž, který si nepřál zveřejnit jméno.

 

Máte i vy podobnou zkušenost? Napište nám do diskuse, jak stíhají úřady vydávat pasy, případně jak vám nové nařízení komplikuje plány na dovolenou.

 

s přispěním Jakuba Bystrzyckého tn.cz / hru