Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ovládnou Čechy Komunisti?

Komunisté děkují Rathovi. Díky němu posilují!

Komunisté posilují ve volebních preferencích a na sociální demokraty ztrácí už jen dvě a půl procenta. Vyplývá to z průzkumu střediska SANEP, který se uskutečnil ve dnech po vypuknutí Rathovy kauzy.

Podle průzkumu společnosti SANEP, které probíhalo od čtvrtka minulého týdne do neděle, by v hypotetických volbách do Poslanecké sněmovny výrazně propadla zejména ČSSD, ale i ODS a TOP 09. Naopak k výraznému vzestupu oproti hodnotám získaných v průzkumu z počátku května by došlo v případě KSČM, kterou by nyní od vedoucí ČSSD dělilo pouhých dvě a půl procenta voličských hlasů.


ČTĚTE TAKÉ:

Premiér Nečas už nemá důvěru Čechů


ČSSD tak oproti počátku května přišla o téměř pět procent voličských hlasů. Zvítězila by s 22,3 procenta hlasů. Druzí komunisté by získali 19,8 procenta. Do Poslanecké sněmovny by se dále dostala ODS s výsledkem 14,7 procenta, KDU-ČSL s 7,9 procenta a SPOZ s 5,4 procenta. Nad tři procenta hlasů se ještě přehoupla Strana Zelených a Suverenita. Věci veřejné by získali jen 0,7 procenta.


Statistici přičítají pokles preferencí sociálních demokratů zejména aféře kolem bývalého hejtmana Davida Ratha, která je měla připravit o část tradičních voličů. Podle nich by komunisty volili halvně lidé ve věku 50 a více let.
 


 

tn.cz / mediafax / kos