Konec nadějí?

Vendulka (6), její táta a jeho kamarád jsou bez šance přežít. UTOPILI SE, myslí si místní

Konec naděje? Na Hodonínsku i dnes pokračuje pátrání po dvojici mužů a malé dcerce jednoho z nich, kteří si společně vyrazili na řeku Moravu. Vodáci zmizeli už ve středu, podle policie se nejspíš utopili. Pátrání komplikuje déšť.

I přesto po nich i dnes pátrají dvě desítky policistů a hasičů. Jejich práce ale bude těžší než včera.


"Situaci zkomplikovalo včerejší deštivé počasí, kvůli kterému se hladina zvedla o půl metru a průtok stoupl o polovinu ze 60 na 90 kubíků za sekundu. Proto je vyloučeno, aby potápěči pátrali pod hladinou, a tak bude hledání probíhat pouze z plovoucích člunů," popsal pro TN.cz mluvčí kroměřížské policie Petr Zámečník.

 


Hladinu Moravy budou takové čluny v pátek křižovat hned tři, další hlídka bude pomocí dalekohledu řeku prohlížet z mostu v Rohatci.
 

GALERIE: Pohřešovaní rybář Kvaltín a Bačík

1
/
8
Zdroj: facebook.com
Pohřešovaný rybář Marek - 1


Policisté a hasiči do terénu vyrazili v devět hodin ráno ze Strážnice. I když pátrání po Zdeňku Bačíkovi, jeho šestileté dcerce a Marku Kvaltinovi pokračuje, rodiny se bojí nejhoršího.
 

Podobně mluví i ti, kteří okolí řeky Moravy znají. Je to tam zrádné, v inkriminovaném úseku je silný proud a také údajně spodní proudy a víry.

 

pez TN.cz