Děti ve školkách

Konec vodítek ve školkách! Jsou nebezpečná, říká ministr Chládek

Ministerstvo školství zakáže dětská vodítka v mateřských školkách. Televizi Nova to exkluzivně potvrdil ministr školství Marcel Chládek.

Ministr vychází z doporučení České školní inspekce. Distributor vodítek se brání, že systém má mezinárodní bezpečnostní ověření a v roce 2011 ho ministerstvo školství schválilo.

 

Vodítka ve školkách musí skončit, omezují svobodu a pohyb dětí. Tak dnes na základě zkoumání české školní inspekce rozhodl ministr školství Marcel Chládek.

 

"Inspekce potvrdila, že tato vodítka jsou nebezpečná - omezují svobodu a smyslové vnímání dětí. Opravdu je nutné tato vodítka zakázat,“ sdělil TV Nova Chládek.

 

 

Pokud nebudou školky ministerské nařízení respektovat, mohou podle ministra přijít o peníze nebo být dokonce vyškrtnuté z rejstříku škol. Proti tomu ale ostře protestuje distributor vodítek. Jejich tvůrkyně za ně podle něj v Británii získala ocenění od anglické královny - prý kvůli tomu, že bezpečnost dětí zvyšují.

 

Nápad poutat děti k vodítkům ale rozděluje i rodiče a psychology. Distributor ovšem tvrdí, že když si děti vodítka ve tvaru krokodýlů nebo housenek jednou vyzkouší, berou je jako hru a učitelkám to umožní mít děti více pod kontrolou. 

Související témata:
pet/ Michaela Šmídová TN.cz