Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nový kandidát

Vladimír Franz bude kandidovat na prezidenta. Dáte mu hlas?

Zdroj: Televizní noviny

Do seznamu prezidentských uchazečů přibylo další jméno. Profesor a umělec Vladimír Franz oznámil svou kandidaturu.

Seznam prezidentských kandidátů se rozrůstá. Další, kdo se chystá do boje o prezidentské křeslo, je umělec Vladimír Franz.
 

Anketa

Koho budete volit v prezidentské volbě?

Hlasovalo 3145 lidí.
Před několika dny vznikla na Facebooku skupina Vladimír Franz prezidentem a má čím dál více příznivců. V současné době má tato stránka přes 4 500 příznivců. Právě prostřednictvím této stránky umělec Franz oznámil, že o prezidentské křeslo má zájem a během následujících dnů zveřejní podpisovou petici, aby se skutečně zařadil vedle kandidátů jako Miloš Zeman či Karel Schwarzenberg.
 

Profesor Franz však vysloveně neusiluje o to, aby byl zvolen. O postu prezidenta mluví jako o hlubině bezpečí. Přirovnává to k bezpečí dětí, které si hrají v parku a přitom ví, že jejich rodiče jsou jim nablízku. Prezidentskou funkci vidí jako poslední instanci pro občany.
 

Na otázku, jaké by byly jeho první prezidentské kroky, odpovídá velmi šalamounsky. "To je daleká píseň. Nejprve musím nasbírat dostatečný počet podpisů, pak se teprve stanu oficiálním kandidátem. A pokud ty podpisy získám, nastane velké učení, protože neumím zdaleka všechno,“ říká vzdělaný umělec Vladimír Franz.
 

Vladimír Franz je český postmoderní hudební skladatel a malíř, který se zaměřuje především na komponování scénické hudby. V současnosti přednáší na Divadelní fakultě AMU, na které vede Kabinet scénické hudby.


Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a zároveň se věnoval studiu malby u Andreje Bělocvětova a Karla Součka, studoval dějiny umění u Jaromíra Homolky, dějiny hudby u Jaromíra Kincla a skladbě u Miroslava Reichla.
 

tn.cz / juz