Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

David Rath: Jeho nejslavnější HÁDKY a RVAČKY

Středočeský hejtman a známý provokatér David Rath (ČSSD) je ve sporu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Není to ale jeho první ostré vystupování na adresu svých politických protivníků. Připomeňte si ta nejznámější.

Rath vs. Kalousek

Mezi nejčerstvější spory Davida Ratha patří osočování současného ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) z alkoholismu. "Všechny zpouráží, a pak odejde čerpat další inspiraci nejspíš do jedné z místních náleven," řekl na Kalouskovu adresu už v roce 2009. Letos si ještě přisadil: "Prosím, abyste držel své nervy a svoji vysokou hladinu alkoholu na uzdě."

 

Mandátový a imunitní výbor v úterý přerušil do 16. prosince projednávání stížnosti ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) na výrok poslance Davida Ratha (ČSSD) o tom, že je Kalousek opilý. Médiím to potvrdil předseda výboru Jeroným Tejc (ČSSD).
 

"Ta debata na výboru byla bouřlivá, ale v závěrečném hlasování jsme se docela shodli. Mluvili jsme o tom, zda vůbec a jak zkoumat pravdivost výroku poslance Ratha. Debatovali jsme i o tom, co lze považovat za projev pronesený ve sněmovně," řekl v úterý předseda výboru Tejc.
 

Šestnáctého prosince prý před výborem vystoupí David Rath a zároveň se projedná jeho návrh na zahájení disciplinárního řízení s ministrem Kalouskem. "Vyzvali jsme dnes Davida Ratha, aby svou žádost doplnil, aby bylo formálně zřejmé, že se domáhá zahájení řízení," vysvětlil Tejc.

 

PSALI JSME:

Dokument, který měl zůstat utajen? Rath píše o Kalouskově pití

 

Rath vs. Svoboda

 

Na sjezdu české lékařské komory v roce 1995 došlo k velice dramatickému střetu. Rath, který byl na akci jako host, chtěl vystoupit před delegáty sjezdu. Nedostal však od předsednictva (Bohuslava Svobody, který je nyní členem ODS) souhlas k projevu za řečnickým pultem a setkání opustil. Později mezi nimi došlo ke slovní potyčce, při níž David Rath obvinil Bohuslava Svobodu ze lži. Svoboda se proti tomu prudce ohradil.

 

Rath vs. Macek

 

Někteří protivníci Davida Ratha si jeho slovní útoky nenechali líbit. "Dovolte mi, než začnu moderovat, vyřídit si jednu zcela soukromou věc, děkuji" je dnes už legendární věta, kterou uvedl Miroslav Macek (ODS) následnou facku Davidu Rathovi. Ten prý naznačoval, že se bývalý místopředseda ODS oženil pro peníze.  Macek se musel Rathovi omluvit, facky prý ale nelituje.

 

PSALI JSME:

Macek se omluvil Rathovi ZA FACKU. Připomeňte si ji

 

Rath vs. Julínek

 

 

David Rath za Topolánkovy vlády velmi často a rád kritizoval nejen celý kabinet, ale především tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS). Toho v jednom vystoupení v Poslanecké sněmovně označil dokoce za korupčníka. Omlouvat se mu ale za tento výrok nemusel.

tn.cz / Mediafax