oběť živlů

Krásnou právničku Helenu (25) zabily povodně! S pejskem zemřela pod padajícím stromem

Divka kterou zabila vetev - 10
Zdroj: Facebook official
Helena tragicky zemřela v průhonickém parku.

Povodně mají na svědomí 8 lidských životů. Jednou z obětí je i 25letá žena. O život přišla v pondělí v Průhonickém parku, když na ni kvůli podmáčené půdě spadl strom. Dívka si šla do parku zaběhat se svým psem navzdory tomu, že do něj byl zakázaný vstup.

Teprve pětadvacetiletá Helena měla před sebou krásný život a úspěšnou kariéru. Milovala zvířata a muziku. Skupina Queen byla možná to poslední, co slyšela. Když v průhonickém parku umírala, měla na uších sluchátka.
 

Pracovala jako trenérka fitness a teprve před dvěma lety dostudovala práva na Karlově univerzitě. Zpráva o její smrti všechny v okolí zasáhla. "Je to tragédie, tak mladý život. Byla to taková klidná holka," říkají smutní sousedé.

 

Helena podle nich už delší dobu v Průhonicích u rodičů nebydlela, jezdila je ale pravidelně navštěvovat. Stejně jako včera. Večer si vzala pejska a šla si zaběhat. Do parku to totiž měla od domu rodičů jen necelý kilometr.

 

Jenomže do parku byl kvůli větru a povodněmi podmáčené půdě zakázaný vstup, mladá dívka musela vidět varovné cedule. Ty ale neuposlechla a domů už se nevrátila. Kvůli podmáčenému terénu na ni i na jejího psa spadl strom.
 


Bohužel měla na uších sluchátka, takže neslyšela přicházející nebezpečí. "Utrpěla těžké zranění hlavy a hrudníku, kterým na místě podlehla. Ženu už nebylo možné zachránit a přivolaný lékař po příjezdu konstatovalo smrt. Strom usmrtil i psa, kterého žena venčila," řekla Tereza Janečková, tisková mluvčí středočeské záchranky.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak uklízet po povodních a nenakazit se?

DEPRESE Z POVODNÍ? Velký seznam linek, kde vám psychologové pomůžou!

Sluchátka v uších tě mohou i zabít!

vrl/Matěj Rychlý TN.cz