Trápí ho otoky

Krutý osud Ládi: Trpí záhadnou nemocí a rodině docházejí peníze na jeho léčbu!

Stav Ládi Hasmandy, mladého muže z České Lípy, který trpí záhadnou nemocí projevující se obrovskými otoky nohou, se stále nelepší. V nemocnici, kam byl odvezen, když omdlel, je už téměř dva měsíce. Rodině, která kvůli jeho léčbě opustila práci, docházejí peníze.

Osud si s rodinou Hasmandových krutě zahrává. Láďa už dlouhých patnáct let trpí záhadnou nemocí, která způsobuje obrovské otoky nohou. Už několikrát byl v nemocnici, teď tam leží už 55. den a jeho propuštění je v nedohlednu. "Měl horečky 39,8 a na břichu se mu udělala boule," popisuje tatínek nemocného Ládi. "V současné době jeho stav lze označit za stabilizovaný," prozradil primář oddělení ARO českolipské nemocnice Lubor Picmaus.
 

To, že Láďa už téměř dva měsíce leží v nemocnici pomalu dostává do kolen jeho rodiče. Tím, že je v nemocnici, přišli o příspěvek na péči pro Láďu. "12 tisíc nám neposlali, ani na mobilitu nedostal," říká maminka Ládi Jitka.
 

Naopak sami nemocnici teď peníze dluží. "Teď jsme ještě dostali vyúčtování za 47 dní za pobyt zaplatit do 8mi dnů. Tak jsme byli poprosit na ředitelství, že jestli můžeme to dát aspoň na splátky a že máme jenom určitou část," uvedla Jitka.
 


Část uhradili z peněz, které jim dali českolipští fotbalisté, ale nestačilo to. Žijí z invalidního důchodu, který dostává paní Hasmandová. Je téměř slepá, má cukrovku a nemocné ledviny. Manžel je bez příjmu, protože kvůli péči o ženu a Láďu opustil práci. I když dosud situaci sami zvládali, teď prosí o pomoc. "Jsme hodně ve finanční tísni za tu dobu," říká se slzami v očích maminka Ládi.
 

Až se Láďa z horeček zotaví, chtějí lékaři odebrat vzorky z jeho nohou, aby mohli najít odpověď na to, co Láďovi už dlouhých 15 let je a co jeho nemoc způsobilo.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hmr / Ivan Berka tn.cz / TV Nova