krutý osud

Krutý výsměch státu: Nemohoucí legendě sportu sebrali příspěvky

Kdysi slavná sportovkyně Věra Černá, mistryně světa a nepřekonatelná gymnastka je na tom zle. V devatenácti letech si zlomila páteř a přežila nádor na mozku. Dnes se téměř nemůže hýbat. Přesto jí nyní úředníci sebrali příspěvky a průkaz zvlášť tělesně postiženého.

Stát opět potvrdil, že si neváží lidských zásluh! Gymnastka Věra Černá, která před 34 lety proslavila Československo svým výkonem, teď nedokáže sama dojít ani 20 metrů. Drobná gymnastka na kladině svými ladnými pohyby vybojovala světové zlato. Tento kousek dodnes žádná její následovnice nepřekonala.
 

Za svojí kariéru získala tolik medailí, že je ani nespočítá. Dnes na nich leží vrstva prachu a slavná sportovkyně si začíná uvědomovat, že každé vítězství platila svým zdravím. Krátce po triumfálním vítězství následoval pád na dno.

 

 

Při jednom z tréninků ji praskla páteř. Ve svých devatenácti letech se začínala učit znovu chodit. S koncem profesionální kariéry se ale nesmířila – učila mladé talenty a ve třiceti letech dokázala zázrak. Na jihomoravském přeboru skončila druhá.
 

Život se ale se sportovkyní nemazlil. Hned poté přišla ještě horší rána. Lékaři jí objevili obrovský nádor na mozku. Měla jen deset procent naději na přežití. Dnes je jí padesát let, ale fyzicky je o třicet let starší. Polovinu těla má ochrnutou, zničené klouby a jen stěží se dobelhá k autu.
 

Kdysi slavná sportovkyně nyní žije na chatě za městem. Musí řešit existencionální otázku, jestli koupit jídlo nebo benzín.

 

 

 Její měsíční příjem dělá pouhých dvanáct tisíc. K padesátinám totiž dostala od úředníků krutý a nesmyslný dárek. Byrokrati dospěli k závěru že je zdravá, tak jí sebrali příspěvky a průkaz zvlášť tělesně postiženého.
 

Věra Černá obětovala vlastní zdraví a proslavila Československo, dnes za odměnu žije v kamrlíku se čtyřmi kočkami a psem.

 

bru TN.cz