chudé vnitro

Kubice: Policistů nepřibude, nejsou peníze

Jan Kubice
Zdroj: Mediafax
Kubice na policisty nemá peníze

Ministr vnitra Jan Kubice tvrdí, že požadavky policejního prezidenta na zvýšení počtu policistů jsou nereálné. "Znamenalo by to nárůst nákladů o miliardu," upozornil.

"Poslední návrh počtu policistů v příštím roce, který předložil Petr Lessy, počítá s 40 389 lidmi v policejních sborech. Nyní jich u policie pracuje 38 825 lidí," popsal Kubice situaci v Otázkách Václava Moravce. Upozornil, že nárůst počtu policistů o 1 564 lidí si policie ve stávající situaci dovolit nemůže. "Mou ambicí je udržet stav policistů na stávající úrovni a pod ni už neklesat," dodal.

 

Ministr vnitra také upozornil, že policie má stále kde šetřit. "Jako příklad bych uvedl Brno, kde se sloučily dohromady dva útvary podle starého okresního třídění do jednoho, a ubylo zde výrazně managementu. Přitom pro veřejnost v každodenní praxi se nic nezměnilo. To je cesta, jak ušetřit," podotkl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Za vše může Kubice, píše Rath z vězení Sobotkovi


Stínový ministr vnitra Jeroným Tejc (ČSSD) ovšem varuje, že počet policistů se za stávajících podmínek stejně udržet v rozumné míře nepodaří. "Již dva roky totiž neprobíhají žádné řádné nábory a policistů tak vždy meziročně zhruba o tisícovku ubude," vysvětlil Tejc.

 


 

anš tn.cz / Mediafax