Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Přijde o království

Farma Bolka Polívky v Olšanech vydražena! Za kolik?

Farma Bolka Polívky
Zdroj: Facebook / Mediafax

Farma Bolka Polívky u Olšan na Vyškovsku mění majitele. Ve středu odpoledne se totiž vydražila. Cena zadluženého herce ale asi příliš nepotěší

Už je jasné, že bývalá farma herce Bolka Polívky u Olšan na Vyškovsku, která je v konkurzu, změnila majitele. Kupec ji získal v dražbě za vyvolávací cenu 15 milionů korun, přitom insolvenční správkyně Petra Hýsková tvrdila, že eviduje několik zájemců, kteří se dražby zúčastní a cena by tak mohla být vyšší. Ostatní zájemci však zřejmě nechtěli do areálu více investovat.
 

Dražbu chtěl ještě posunout na pozdější datum člen věřitelského výboru Alexandr Seidl, ale neuspěl. Komplikací už nebudou ani závazky vyplývající z dotační smlouvy mezi farmou a Regionální radou regionu soudržnosti Jihovýchod. Ta byla minulý týden zrušena a z rady se stal nepodmíněný věřitel, jehož pohledávka je přes 21 milionů korun. Celkové uznané pohledávky za farmou jsou více než 50 milionů korun.
 

110

Farma Bolka Polívky

Zdroj: facebook.com

Farma Bolka Polívky - 6

Farma Bolka Polívky

Hodnocení:


 

V areálu se nachází hotel, wellness centrum, restaurace či tenisové kurty, pozemky zabírají plochu 23 tisíc metrů čtverečních. Insolvenční správce tam přes léto zachoval částečný provoz.
 


Pokud by skončila dražba neúspěšně, musel by se věřitelský výbor do týdne dohodnout o dalším postupu. K 30. říjnu by skončil omezený provoz a insolvenční správkyně zpracuje závěrečnou zprávu o hospodaření. Přáním věřitelů je však farmu prodat, protože další nucená správa by přinesla náklady na údržbu a ostrahu.

 

tn.cz / ČTK / hmr