SVATBA V LDN

LÁSKA NEZNÁ MEZÍ! Novomanželům je dohromady 145 let, vzali se teprve teď v Českém Brodě

Domov důchodců v Českém Brodě ve středu zažil velkou slávu. Měli tam poněkud netradiční svatbu. Novomanželům je totiž v součtu už 145 let. Oba mají vážné zdravotní potíže. Teď ovšem podle svých slov začínají nový, lepší život. A dohromady je svedl výjimečný osud.

Manželé Pískalovi se vzali po téměř dvouleté známosti. To, že se jednou vezmou, bylo prý jasné už od začátku. Ano si řekli v domově důchodců v Českém Brodě, kde oba bydlí. Poznali se přitom v místech, kam mnozí chodí strávit zbytek svého života - v léčebně dlouhodobě nemocných. Oni tam ale i přes své nemoci začali nový život.

 

"Měla jsem vždycky velké bolesti. A vždy, když sem byla pozvaná na kávu, tak to ze mě spadlo," říká s úsměvem novomanželka Hana Pískalová. Oba už jedno manželství zažili, ani u jednoho z nich ale prý neskončilo dobře. Spojili je tedy podobné osudy. Co jim ale na tom druhém učarovalo? "On je vědátor, někomu to vadí, ale já to na něm obdivuju," přiznává paní Pískalová. "Já obdivuju především takovou tu toleranci a klid, což je právě to, abych tak řekl, co oceňuju na tom životě," říká Alois Pískal.

 

 

Novomanželé Pískalovi se po svatbě nejvíce těšili, jak oni sami říkají, na kafíčko s přáteli. U něj nemohl chybět ani pravý svatební dort - a ten vážil téměř dvacet kilogramů. "Je z 50 vajec, z dvanácti másel a ze čtyř litrů pudinkové kaše," usmívá se autorka dortu Jaroslava Krutská.

 

Jejich kamarádi si pro ně kromě obvyklých svatebních darů připravili ještě jedno netradiční překvapení. Zazpívali jim jejich oblíbenou písničku "Máj promění se v leden"...

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Martin Šnajdr tn.cz / hru