Dobrý anděl pomáhá

Léčili ho s virózou, ale dvouletý Adámek měl leukémii

Adam se na první pohled se neliší od jiných stejně starých dětí, ještě před několika měsíci bylo ale všechno jinak. Adam musel být izolován doma, kvůli špatné imunitě. Lékaři mu totiž ve dvou letech diagnostikovali leukémii. Těžké časy rodině pomohly překonat také příspěvky z nadačního fondu Dobrý Anděl.

"Týden se léčil jako na virózu, měl vysoké horečky, které neustupovaly, nakonec skončil se septickým stavem v nemocnici. A stále se nevědělo co mu je," vysvětluje maminka Adama Soňa Žďánská.
 

To byly Adamovi teprve dva roky a o virózu skutečně nešlo. Lékaři u něj nakonec zjistili leukémii. "Nakonec ta infekce se zaléčila, bohužel se mu to zkomplikovalo ještě krevní sraženinou na mozku," popisuje maminka malého Adámka.
 

Bylo jasné, že za nedostatek bílých krvinek může právě leukémie. Nemoc u chlapce ale ještě nepropukla, a tak přišly pro rodinu asi nejhorší chvíle. "Věděli jsme teda, že má leukémii, ale čekali jsme než to propukne," vzpomíná Soňa Žďánská.
 

Adam ale léčbu zvládl a po zákeřné nemoci mu teď zbylo v uvozovkách "jen" polykání prášků. Na nemocnici ale vzpomíná v dobrém.
 


Paní Soňa se o svého syna mohla postarat i díky dobrým andělům. Posílat peníze přes nadační fond rodinám nemocných můžete i vy. Adamově rodině příspěvky pomohly zaplatit léky i výdaje na cestování a rodiče se tak mohli soustředit na to, aby se jejich syn uzdravil a mohl dělat, co ho baví.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TV Nova / hmr / Zuzana Štíchová TN.cz