Pražskou benzínku zablokovali lední medvědi

Čerpací stanice Shell na Jižní spojce byla déle jak hodinu mimo provoz. Na její střechu vylezli aktivisté hnutí Greenpeace a zablokovali ji. Protestují proti těžbě ropy v Arktidě.

Ze střechy benzínky visel transparent "Zachraňme Arktidu". Hlídalo ho pět lidí, dva z nich byli převlečeni za lední medvědy. "Těžbou ropy ohrožují společnosti poslední nedotčený kousek přírody na Zemi a domov řady vzácných druhů živočichů," uvedla Lucie Jakešová, tisková mluvčí hnutí Greenpeace ČR.

 

Okupovanou benzinovou čerpací stanice policie uzavřela a hlídala ji. Příjezd z jedné strany uzavírala policejní motorka a z druhé policejní auto. "Blokáda nám byla nahlášena krátce před půl desátou dopoledne. Majitel čerpací stanice nic nechce řešit a akce nijak neovlivňuje dopravu na frekventované Jižní spojce," informoval mluvčí policie Jan Daněk.

 

"Čerpací stanici jsme uzavřeli, kvůli bezpečnosti lidí. Na hnutí se zatím žalobu podat nechystáme," uvedl mluvčí společnosti Shell Petr Šindler, s tím, že společnost se cítí dostatečně technicky způsobilá k těžbě ropy v Arktidě.

 

Zájem o těžbu ropy  na území Arktidy vzrostl poté, co se její ledový krunýř začal rozpouštět a ropným společnostem usnadnil přístup k podmořským zásobám nerostného bohatství Země.

 

Protest Greenpeace proti těžbě ropy v Arktidě

1
/
6
Zdroj: Mediafax
Protest Greenpeace proti těžbě ropy v Arktidě - 2

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 důvodů, proč Češi ohrnují nos nad elektromobily

 

Benzínku aktivisté opustili krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Stanice poté opět obnovila provoz.

muf s přispěním Jaroslava Kasnara TN.cz