Prahou prošel "vysmátý" průvod za legalizaci marihuany. GALERIE

Příznivec marihuany na protestní akci

Příznivci pěstování konopí v sobotu v Praze upořádali pochod, na kterém požadovali legalizaci pěstování, držení a užívání konopí pro osobní potřebu léčby. Obešel se bez incidentů.

Pochod příznivců pěstování konopí dnes prošel Prahou. Požadovali legalizaci pěstování, držení a užívání konopí pro osobní potřebu léčby nebo rekreace. Pochod podle policejní mluvčí Evy Kopáčové proběhl bez incidentů.
 

"K protestnímu pochodu se sešlo asi sedm tisíc příznivců drogy," uvedla Kropáčová. Na jeho průběh dohlíželo několik desítek policistů. "Jedná se především o dopravní policii, ale na místě je i kriminálka," poznamenala mluvčí. Práce dozorujících policistů spočívá zejména v řízení dopravy, vzhledem ke značnému počtu demonstrantů.
 

V Praze je to již patnáctý protestní pochod za legalizaci marihuany. Příznivci konopí se sešli ve 13.00 na Karlově náměstí, odkud se posléze vydali přes centrum na Žižkov, kde akce pokračuje happeningem v parku Parukářka s připraveným doprovodným programem.

Million marihuana march 2012 - foto

1
/
16
Zdroj: Mediafax
Million marihuana march 2012 - foto - 10

 

ČTĚTE TAKÉ:
Konopím si léčila rány, ale úřady jí nedaly pokoj. Teď se oběsila

 

Pochod je namířený proti kriminalizaci pěstování konopí a jeho uživatelů. "Je nepřípustné, aby politici i odborníci trvali na tom, že dovážená či v licencovaných pěstírnách produkovaná marihuana bude legální léčivo, ale pacientem či seniorem na zahrádce vypěstovaná kytka konopí bude i nadále nelegální a nebezpečná droga, za jejíž pěstování bude hrozit trestní postih," řekl k legalizaci léčebného konopí Robert Veverka, předseda sdružení Legalizace.cz.
 


 

Akce s názvem Million Marihuana March je nejvýznamnějším globálním protestem proti prohibici konopí, konajícím se ve stovkách měst po celém světě. Občanské sdružení Legalizace.cz se k protestu připojuje s požadavkem beztrestného pěstování, držení a užívání konopí pro osobní potřebu léčby nebo rekreace a také požadavkem na legalizaci léčebného konopí a zpřístupnění konopí pro vědu a výzkum.

 

cob tn.cz / Mediafax