Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

tajná zpráva

Lékaři o Zemanovi: Cukrovka, neuropatie, ale jinak zdravý!

Zeman u korunovačních klenotů
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Miloš Zeman

Miloš Zeman zřejmě dal na naléhání lékařů a žije zdravěji, než tomu bylo dříve. Omezil trochu alkohol i cigarety a pravidelně obědvá salát. To se projevilo na jeho zdraví při poslední kontrole u lékařů. Zjistil to deník Blesk.

Prezident Zeman sice trpí mnoha neduhy, jak konstatovali lékaři v poslední zprávě o jeho zdravotním stavu, ale přesto jsou výsledky jeho vyšetření relativně pozitivní. Projevila se zřejmě mírná změna životního stylu a stravování, ke které Zemana tlačili lékaři.

 

Vyšetření absolvoval Zeman podle zjištění Blesku v polovině ledna v Nemocnici Na Homolce. "Nehořel nadšením, že musí podstoupit tak dlouhé vyšetření,“ řekl listu Zemanův tajemník Jaroslav Hlinovský. Když ale zjistil pozitivní výsledky, prý se mu hned ulevilo. "Výsledky mu okamžitě spravily náladu a hned se jal vtipkovat s personálem nemocnice,“ řekl Hlinovský.

 

 

Zeman podstoupil kompletní vyšetření, včetně CT. Stále má mírnou cukrovku a trápí ho neuropatie dolních končetin. Jak se tedy prezident dnes stravuje? "Dodržuje dietu, konkrétně se snaží omezit velké porce a k obědu si nyní pravidelně dává i salát,“ řekl Blesku Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

 

Naopak už prezident vynechává moučníky a omezil údajně i počet cigaret ze čtyřiceti na dvacet. A přestože byl už několikrát zachycen, jak popíjí tvrdý alkohol, je to podle Hradu už jen velmi zřídka. Panáky nahradil suchým bílým vínem. Další komplexní lékařská kontrola ho čeká zase za rok.

tn.cz / gar