anketa Prchlivý ministr

Lessy je lhář a měl by šlapat chodník na Ostravsku, rozčílil se Kalousek

Miroslav Kalousek
Zdroj: Mediafax

Policejní prezident Petr Lessy je produktem neseriozního fízlování, lže, měl by rezignovat a jít šlapat chodník na Ostravsko, řekl v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

"Má-li pan policejní prezident jakýkoliv důkaz, že jsem ho opravdu zastrašoval – což nevím, jak bych asi udělal, když je neodvolatelný – okamžitě rezignuji na všechny funkce a odejdu z veřejného života. Jestli ale takový důkaz nemá, a to nemá, protože lže, tak ať okamžitě rezignuje on a jde šlapat chodník na Ostravsko," vzkázal Lessymu v Lidových novinách Kalousek.
 

[IMAGEBOX_1089936]Kalousek volal Skokanovi: Debile, ču**ku, blbečku, rozbiju ti hubu!

[IMAGEBOX_1089936]


Zároveň zopakoval, že sám je "terčem policejních provokací estébáckého charakteru". Policejnímu prezidentovi prý telefonoval jen kvůli sestavování rozpočtu na příští rok.
 

Anketa

Věříte Kalouskovi nebo Lessymu?

Hlasovalo 1914 lidí.
Premiéra Petra Nečase (ODS) a ministra vnitra Jana Kubice (nez.) prý požádá, aby se Lessy účastnil příštího jednání vlády, kde se celá věc projedná. Policejní prezident podle něj lže, protože si uvědomuje, že kauza letounů CASA a obvinění místopředsedkyně sněmovny Vlasty Parkanové (TOP 09), která je údajně za předražený nákup letadel odpovědná, skončí pro policii ostudou. „Jsem přesvědčen, že to, že to skončí blamáží, ví i pan Lessy,“ podotkl v rozhovoru Kalousek.
 

[IMAGEBOX_938139]Odvolejte Kalouska, žádá výbor po premiérovi. SOUHLASÍTE?

[IMAGEBOX_938139]


Lessy, který byl jmenován policejním prezidentem v době úřadování Radka Johna (VV) na ministerstvu vnitra, prý zanesl do policie styl Věcí veřejných a neseriozní fízlování.
 

Nákup letadel CASA byl podle Kalouska v pořádku a Parkanová neměla povinnost k nákupu nechat vypracovat znalecký posudek. V rozhovoru pro Lidové noviny ministr připomněl, že letadla si vyžádal sám armádní generál Vlastimil Picek. Tlak náměstka Martina Bartáka Kalousek odmítl. "Představa, že mě zmasíruje Barták, je tak absurdní, že kdyby to mělo platit, jsou jen dvě možnosti: buď se zastřelím, nebo rezignuju. A jako major v záloze těžko mohu uvěřit, že velitel armády byl totální sráč. On na vládě seděl a říkal: Casy jsou úžasný a já je chci," popsal Kalousek.
 

Informace o telefonátech mezi Kalouskem a šéfem policistů Lessym vyšly najevo při jednání bezpečnostního výboru sněmovny. Lessy jeho členy ve čtvrtek a poté i v pátek informoval o Kalouskových nevhodných výrocích na adresu policie. Poslancům dokonce několikrát zopakoval, že aby podložil pravdivost svých tvrzení, podrobí se vyslechnutí na detektoru lži. Kalousek oponoval, že nikdy neměl v úmyslu napadat Policii ČR jako celek. Vždy prý mluvil o konkrétních osobách. V telefonickém hovoru se prý navíc nechtěl zabývat kauzou CASA, nýbrž hovořil o policejních passatech. Celou záležitost premiér Petr Nečas (ODS) a ministr vnitra Kubice předali k prošetření Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hop tn.cz / Mediafax