Letadlo mělo problémy. Turisté odletěli na Korfu o půl dne později

Kvůli technické závadě přiletělo letadlo ČSA z Korfu do Prahy místo do Brna. Cestující se proto přesunuli domů z dovolené autobusy.

Další stovky turistů měli problémy s odletem dovolenou. V Brně a Ostravě uvízli cestující, které měl stroj Českých aerolinií odvézt na řecký ostrov Korfu.

 

Stroj měl údajně technický problém při návratu, blikala mu jedna z kontrolek. Proto piloti raději zamířili do Prahy, kde mají lepší technické zázemí. Z Prahy pasažéry na Moravu odvezly místo letadla autobusy.

 

Pro asi sedm desítek pasažérů z Ostravy vypravily aerolinie autobusy, které je zhruba kolem půl deváté odvezly do brněnského hotelu International. Spolu s nimi tam poukázku na občerstvení ve výši 200 korun a pokoj dostalo i asi 130 pasažérů, kteří měli odletět z Brna.

 

Letadlo s nimi nakonec na řecký ostrov vyrazilo kolem osmé hodiny ráno. Odlet podle mlní nabral zpoždění i kvůli tomu, že technici v Praze po prohlídce letadla zkoušeli plný chod jeho motorů. "Jde o hlučný proces, který je kvůli pravidlům na letišti možné provádět až po šesté hodině ráno," vysvětlila.

 

Odlet podle mluvčí ČSA Hany Hejskové nabral zpoždění i kvůli tomu, že technici v Praze po prohlídce letadla zkoušeli plný chod jeho motorů. "Jde o hlučný proces, který je kvůli pravidlům na letišti možné provádět až po šesté hodině ráno," vysvětlila.

 

Zpoždění, které stroj nabral během pátku, ovlivnilo i sobotní lety. Letadlu, které mělo odvézt pasažéry do Turecka, musely aerolinie odložit start o několik hodin.

 

Před dvěma týdny se k moři a naopak zpět do Česka nemohli dostat klienti cestovní kanceláře Sunny Days. Ti měli mnohahodinové zpoždění při odletu z tuniské Djerby, z Brna a z Ostravy. Více si přečtěte TADY.

 

Příčinou problémů byl šlendrián na straně cestovky. Neobjednala pro své pasažéry stroj. Podrobnosti ZDE.

kap s přispěním Jiřího Borovce TN.cz