Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

co pít v horkých dnech

Léto jak má být! Osvěžte se exotickými koktejly!

K létu patří slunce, párty a samozřejmě osvěžující drinky. Ovocné koktejly, domácí nealkoholické limonády, perlivé míchané nápoje, to vše vás může zchladit. Nechte se inspirovat profesionálními barmany, kteří vám poradí, jak se osvěžit!

Chcete si vychutnat letní večerní pohodu s něčím osvěžujícím a delikátním, udělejte si koktejl párty s přáteli. Na přípravu letních koktejlů se používají ingredience, které patří do skupiny "studených" chutí.
 

Tam například patří sezónní ovoce. Například jahody, maliny, borůvky nebo broskve. Vynikající je také exotické ovoce, kam patří například mango, maracuja, granátové jablko či kokosový ořech. I zelenina do drinků patří. Koktejly z melounu či ze salátové okurky jsou osvěžující, stejně jako drink, který chutná po zázvoru. A i bylinky v letních koktejlech naleznete. Například notoricky známá máta, která svou chutí nápoj nakopne nebo třeba bazalka, ta se hodí do drinku s jahodami.
 


 

 "Letní koktejly by měly být lehké a osvěžující, používají se různé ovocné šťávy, domácí sirupy a perlivé nápoje. Nepoužívají se "zimní" chutě, ale využívá se hlavně sezónní ovoce, koktejl pak vyjde levněji," říká několikanásobný vítěz barmanských soutěží v ČR Martin Baťha.
 


"K letním koktejlům se samozřejmě hodí i zelenina. Nejoblíbenější zeleninou, která se používá je samozřejmě salátová okurka. Například koktejl Mojito je z ní naprosto báječný. Můj nejoblíbenější letní koktejl je okurkové Martiny. To je naprosto osvěžující," radí profesionální barman Tomáš Palička.
 

"Co se nealko nápojů týče, tak báječně osvěží domácí zázvorová limonáda. Nebo bezinková limonáda. Do džbánku nalijete domácí sirup, citronovou šťávu, sodovku a led a je to naprostá bomba," říká Baťha.

 

 

"Báječně se hodí k horkým letním dnům i domácí alko nebo nealko sorbety, které si vyrobíte ve zmrzlinovači. Moc chutný je černorybízový sorbet na způsob koktejlu Cosmopolitanu. To je ledová tříšť, džus z černého rybízu a pomerančový likér," popisuje barman Tomáš Palička.
 

UDĚLEJTE SI KOKTEJLY DOMA! PŘIPRAVUJEME PRO VÁS KOKTEJLOVÝ SERIÁL!

Co (ne)pít v létě, abys netloustla?

Grilování jako dámská jízda? Ano, vsaďte na koktejly

Nejlepší spalovací koktejly na léto!

Nic podobného jste nikdy nepili! Tohle jsou nejlepší koktejly světa!

 

bru TN.cz