Nejteplejší začátek listopadu za 10 let. Někde je skoro 20°C!

Zažíváme nejteplejší začátek listopadu za posledních 10 let - v pondělí se dokonce v Ostravě nejvyšší teplota zastavila až na 19,5°C a díky teplému ránu a noci byla průměrná denní teplota na 14, 8°C, která je typická pro polovinu září.

"Teplé dny budou pokračovat až do soboty - v pátek a v sobotu očekáváme až 18 °C a zřejmě tak budeme atakovat teplotní rekordy, ty nejstarší jsou z roku 1948," řekla pro tn.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Nejen odpolední teploty budou vysoké, ale také rána budou teplá - ranní teploty nebudou klesat pod 6 °C. Přesně před rokem se přitom odpolední teploty zastavovaly jen do 2 °C.

 

Teplo na severní Moravě

 

Nad 15 stupňů Celsia vystoupala v úterý teplota vzduchu na mnoha místech na severovýchodě Moravy a ve Slezsku, rekordní ovšem nepadl. Ostravská meteoroložka Hana Šeděnková agentuře Mediafax upřesnila, že už ani tepleji tento týden nebude.
 

"V Ostravě je nyní nejvyšší teplota na stanici v Ostravě-Porubě, a to 17,4 stupně. Rekord jsme na této stanici zaznamenali v roce 1968, kdy teplota vystoupila na 20,3 stupně. Na Lysé hoře chybí například do rekordu dva stupně, nyní je tam 11,5 stupně a po sněhové pokrývce není ani památky," řekla Šeděnková.


 

ČTĚTE TAKÉ:

FOTO: Přes den -45°C, v noci až 65 pod nulou! Bude tisíciletá zima?
 

"Chladný počátek listopadu byl také v roce 2005 (6 °C), jinak se teploty za posledních 10 let pohybovaly nejčastěji kolem 10 °C," dodala Honsová.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Z dlouhodobého výhledu počasí to vypadá, že sv. Martin přijede na bílém koni letos pouze do horských oblastí a výrazné ochlazení a sněžení od středních poloh očekáváme až kolem 20.listopadu.

 

 

 

TN.cz