Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Levicový Senát VRÁTIL malou důchodovou reformu zpět do Sněmovny!

Takzvanou malou důchodovou reformu, která má garantovat vyšší důchod lidem s větší mzdou a prodloužení odchodu do penze, vrátili ve středu senátoři zpátky do sněmovny. Vládou navrhované změny penzijního systému odmítla senátní většina ČSSD, která zároveň odhlasovala vlastní upravenou verzi reformy.

Přes čtyři hodiny trvající debatu senátorů ukončilo až hlasování o vrácení návrhu, který přišel do horní parlamentní komory hájit ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09), zpátky do sněmovny. Vládní podobu takzvané malé důchodové reformy smetla ze stolu opoziční ČSSD, která drží v Senátu většinu.


ČTĚTE TAKÉ:

KALKULAČKA: Jaký budete brát důchod?
 

Malá důchodová reforma prosazovaná vládní koalicí garantuje, že lidé, kteří mají vyšší mzdy, budou mít také vyšší důchody. Současně předloha počítá s s postupným zvyšování věku odchodu do penze bez jakéhokoliv omezení.

 

Sněmovna se tak k malé penzijní reformě musí znovu vrátit. Stejně jako ke schváleným pozměňovacím návrhům sociálních demokratů. Ti chtějí zvýšit základní výměry důchodů, které má podle místopředsedy Senátu Zdeňka Škromacha (ČSSD) zabránit tomu, aby zhruba 70 procentům lidí klesla výměra penzí.

tn.cz / Mediafax