reportáž

Lhal Mynář prezidentovi o prověrce? Stále ji nemá!

Vratislav Mynář - SPOZ
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Kancléř Miloše Zemana Vratislav Mynář se opět se kvůli své prověrce postaral o rozruch. Některé z dokumentů měl totiž Národnímu bezpečnostnímu úřadu dodat až koncem loňského roku. To by znamenalo, že vlastní prověřování začalo až skoro rok poté, co o prověrku požádal.

Vyřízení Mynářovy prověrky se jeví spíše jako nekonečný příběh. Stále ji nemá. Na otázku, jestli je pravda, že všechny potřebné dokumenty dodal, až po upozornění zastavením řízení ze stany bezpečnostnímu úřadu, podle deníku Mladá Fronta Dnes neodpověděl. Jinak se hájí.

 

"Co nejostřeji musím tyto spekulace odmítnout jako nepravdivé. Ohrazuji se zejména proti tomu, že bych v této věci lhal. Veškeré materiály jsem dodal přesně podle pokynů NBÚ," sdělil deníku.
 

 

Na naši otázku zda je zdržení prověrky kancléře vinou NBÚ, úřad odpověděl, že to není pravda. "Zde musím jednoznačně konstatovat, že to není pravda," řekl Radek Holý, mluvčí úřadu.

 


O údajném Mynářově zdržování prověrky prý neměl potuchy ani prezident. Jindy ochotný a k novinářům vstřícný prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nezvedal telefony a zaslal jen strohou sms zprávu s odůvodněním, že je mluvčím prezidenta a ne kancléře. "Pan prezident uvedl, že byl informován, že proces prověrky probíhá standardně."

 

Mynář na sebe upozornil už před pár dny, když koupil za velmi zajímavou cenu vilu v pražských Strašnicích. Zvláštní je její prodejce, je jím Vít Široký, advokát lobbisty Romana Janouška. Kancléř vlastní například i skiareál, luxusní penzion, hospodu na Moravě nebo dům na Jánském vršku v blízosti Pražského hradu za desítky milionů korun.
 

PSALI JSME:

Nejlepší dům v Praze vám sežene makléř Mynář: Dejte mu zakázku!

Kancléř Mynář se bude ženit! Bere si moderátorku Noskovou

Související témata:
TN.cz / vem