Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.8. 2010 21:12

Lidé si stěžují na praktiky realitní kanceláře Prolux

Zdroj: TV Nova

Vyšetřování údajných podvodů realitní kanceláře Prolux consulting stále nebere konce a komplikuje se.

Kriminalisté tvrdí, že jim firma stále nevydala důležité důkazy. Na policii se přitom obrátilo už téměř dvě stě lidí s tím, že je realitní kancelář okradla. Sám Prolux se hájí, že jde o křivé nařčení.

 
Na praktiky realitní kanceláře Prolux si stěžují stovky lidí. Tvrdí, že jim makléři při podpisu smlouvy zatajili podstatnou věc - když nemovitost prodají přes jinou kancelář- zaplatí pokutu, a může jít i o statisíce.
 
Informace o pokutě jsou prý ve smlouvě velmi malým písmem. Někteří klienti navíc tvrdí, že kancelář pro ně prakticky nic neudělala, a právě proto svou nemovitost prodali sami.
 
"Prolux ty nemovitosti nemá zájem prodat. Vydělává na tom, že lidi podepíšou exkluzivní smlouvu,“ tvrdí jedna z klientek. Podle Proluxu je ale vše čisté.
 
Policie nicméně před rokem provedla ve firmě razii a odnesla část dokladů. Vyšetřování ale stále není u konce.
 
Televize Nova navíc zjistila, že tým Proluxu posílil i kontroverzní soudní znalec Martin Jurenka. Jde o člověka, který byl na jaře jako člen tzv. konkursního gangu kolem soudce Berky zatím nepravomocně odsouzen na sedm let do vězení.
 
Policie si nechala zpracovat také několik znaleckých posudků a během několika měsíců rozhodne, zda někoho konkrétního obviní z trestného činu.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

TV Nova