Další zadržení

Lidé stále pašují léky z Polska! Celníci jich našli tisíce v palivové nádrži!

Léky jsou převáženy různými způsoby
Zdroj: Celní správa

Celníci upozorňují na neustávající pašování léků z Polska. V těchto dnech objevili Liberečtí celníci léky, které pašerák schoval v palivové nádrži auta.

Osobní auto značky VW Passat kontrolovala hlídka celníků v Harrachově. Ve voze cestovali dva Češi.
 

"Při kontrole vozidla bylo na sedadlech a na podlaze nalezeno několik zbytků blistrů od léků a příbalový leták k nim. Celníci proto provedli důkladnou kontrolu vozidla, při níž bylo i otevřeno a odšroubováno víčko palivové nádrže. Zde byly ukryty dva balíčky obalené alobalem zakryté bílou textilií, v nichž se nacházely tablety léků v množství 2807 kusů," sdělil k případu mluvčí celní správy Martin Stočes.

 

Další hlídka celníků kontrolovala vůz Škoda Octavia, a to v obci Lvové, ve směru na Jablonné v Podještědí. I v tomto autě nalezli celníci pašované léky.

 

"Při kontrole vozidla byly v prostoru u nohou spolujezdce za plastovým krytem nalezeny dva průsvitné igelitové sáčky bílé barvy s obsahem 1200 kusů tabletm" doplnil mluvčí.

 

Muži se podle celníků dopustili nezákonného jednání. "V obou případech byly léky zajištěny a společně s osobami předány Policii ČR, neboť je důvodné podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za své jednání hrozí všem čtyřem trest odnětí svobody až na deset let," dodal Stočes.

TN.cz