Odešel na reverz

Lobbista Janoušek skončil na JIPce! Co mu je?

Roman Janoušek si vyslechl rozsudek u Vrchního soudu - 5
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz

Kontroverzní lobbista Roman Janoušek, který by měl v následujících týdnech nastoupit do vězení, byl v nemocnici hospitalizován na JIPce. Proč? To se zatím neví, spekuluje se, ale i o tom, že se tak snaží vyhnout se nástupu do vězení či ho co nejvíce oddálit.

Roman Janoušek, který byl pravomocně odsouzen za úmyslné sražení ženy v opilosti, byl o víkendu hospitalizován ve vrchlabské Česko-německé horské nemocnici Krkonoše, které šéfuje senátor Vladimír Dryml. Dokonce to bylo na jednotce intenzivní péče! Podle Práva, které na to jako první upozornila, Janoušek nastoupil do nemocnice z pátku na sobotu a propuštěn byl v úterý, když podepsal reverz.

 

Lobbista byl v nemocnici hospitalizován už v průběhu přípravného řízení. Na začátku loňského roku absolvoval operaci hlavy kvůli starému úrazu hlavy. Obhájci se jeho úrazem hlavy snažili vysvětlit jeho chování za volantem, když v opilosti srazil v březnu 2012 ženu. Neuspěli. Znalci totiž uvedli, že tento úraz neměl na Janouškovo chování vliv.

 

Janoušek byl za úmyslné sražení ženy autem v březnu 2012 pravomocně odsouzen na 4,5 roku. Do vězení by měl nastoupit během několika týdnu. Pražský městský soud čeká až se mu vrátí spis z vrchního soudu. Poté ho soud vyzve k nástupu do vězení. Trvat to může i několik týdnů.

 

 

Podle některých spekulací může hospitalizace souviset právě s jeho nástupem do vězení. Janoušek se mu tímto může chtít vyhnout či ho minimálně oddálit co nejvíce.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz / hmr