Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

skryje se v šeru

Lobbista Šlouf se stáhl z vedení SPOZ, strana mu poděkovala za Zemana na Hradě

Zeman a Šlouf - 4
Zdroj: Mediafax

Lobbista Miroslav Šlouf vynesl Miloše Zemana do prezidentského úřadu a rezignoval na post lídra krajské buňky Strany práv občanů – Zemanovců, jak uvádí iDnes.cz. Kampak má Šlouf namířeno, že se stahuje do stínu?

Pražská filiálka SPOZ absolvovala o víkendu sjezd, Šlouf vedení opustil a jeho místo zaujal dosavadní místopředseda Ondřej Kropáček. Šlouf nadále zůstává v partaji, která mu nezapomněla poděkovat za "jeho úsilí a nezastupitelnou úlohu v návratu Ing. Miloše Zemana do politického života“.

 

Kropáček o víkendu serveru iDnes.cz potvrdil, že vedení krajského výboru se chopil on a že Šloufovi stejně vypršel dvouletý mandát, takže nejde o rezignaci v pravém slova smyslu. Zemanovci se ve svém posjezdovém prohlášení rozněžnili. "Díky Ing. Miroslavu Šloufovi se tak podařilo vrátit do politiky člověka vysokých odborných a morálních kvalit,“ píše se tu.

 

 

To je poněkud překvapivé přiznání vzhledem k tomu, že během celé prezidentské kampaně se Šlouf od dění distancoval a tvrdil, že je obyčejným dědečkem v důchodu, který rozhodně do ničeho nic nezasahuje. V plném lesku se zjevil až v Zemanově volebním štábu, když už bylo jasné, že se jeho černý kůň stane novou hlavou státu. Zvolna už začal přiznávat, kde s čím týmu radil.

 

V současné době se řeší aféra z roku 2010, do které je Šlouf zapleten. Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier odevzdal minulý týden policii e-mail zakládajícího člena Zemanovců Zdeňka Zbytka. Z něj vyplývá, že do SPOZ nateklo v roce 2010 třicet milionů od Topolánkovy ODS, která tak děkovala za přeběhlické sociální demokraty Michala Pohanku a Miloše Melčáka. Ti svou zradou umožnili existenci Topolánkova kabinetu.

 

 

Zdrojem peněz mají podle mailu být Mirek Topolánek a jeho věrný lobbista Marek Dalík. Šlouf měl celou transakci zorganizovat. Zasponzorovaní SPOZ pak posloužili, aby odlákali ČSSD voliče v parlamentních volbách.
 

kms TN.cz