pomozte trpící děvčátko

Lucinka (1) je vážně nemocná, rodina shání peníze na drahou léčbu

Šestnáctiměsíční Lucinka z Hlušovic u Olomouce je vážně nemocná. Její zoufalí rodiče pro ni usilovně shánějí peníze na léčbu. Jedná se o statisícové částky.

Adélka a Lucinka jsou dvojčata. Zatímco Adélka se narodila zdravá, s Lucinkou se život vůbec nemazlí. Kromě dětské mozkové obrny jí hned při porodu nadělil spasmus nožiček, epilepsii, postižené ledviny a plíce, špatný zrak a otok mozku.

 

"To se přiznám, že sem se fakt modlila k andílkům, ať si ji vezmou, protože to fakt bylo hrozné,“ říká matka. Ale Lucinka se nevzdala a k radosti všech svůj život vybojovala. "A teď jsem úplně neskutečně ráda, že tě máme, že?“ usmívá se maminka na Lucinku.

 

Chcete pomoci nemocné Lucince? Ozvěte se její rodině na e-mail pasvec@seznam.cz. A domluvte se s nimi, jaká forma pomoci by jim vyhovovala.

 

Malá velká bojovnice svojí chutí k životu postupně nakazila celou rodinu. Máma teď s Lucinkou každý den cvičí. Více by ale pomohly kúry ve speciálních lázních. Jenže pojišťovna hradí jen ty klasické. Rodiče to ale nevzdali a peníze se snaží sehnat.

 

 

"Čtyřtýdenní kůra tam stojí zaokrouhleně asi 90 tisíc korun a na to fakt nemáme,“ zoufá matka. Rodina proto přes sociální síť vyhlásila sbírku víček od pet-lahví, za utržené peníze by chtěla Lucince léčbu koupit. Akce sice má velký ohlas, jenže jak se ukázalo - bude to běh na dlouhou trať. "Potřebujeme jich 28 tun, to je asi kamion,“ přiznává otec Lucinky.

 

Osud vážně nemocné holčičky není lhostejný ani maminkám v širokém okolí, které například na tento víkend připravily pro nemocnou Lucinku charitativní cvičení. "Udělali jsme tady zumbamaraton, kde je vstupné 100 korun. Výtěžek předáme rodičům a také sbíráme víčka,“ říká jedna z organizátorek bohulibé akce.


Rodiče i přátelé teď doufají, že se jim potřebné finance podaří dát dohromady co nejdřív. Věří, že speciální léčba by pomohla Lucinčin stav podstatně zlepšit.

s přispěním Tomáše Petržely tn.cz / hru