Ochrnutý závodník chce žít

Lukáš Šembera: Život mi dal po pokusu o sebevraždu další šanci

Nadějný motocyklový závodník, Lukáš Šembera, který po úrazu skončil na vozíku a minulý týden se pokusil o sebevraždu, už opět našel chuť do života a má velké plány. Zasnoubil se s přítelkyní a chce budovat kariéru.

Dvacátého září to budou tři roky, co se Lukášovi převrátil život naruby. Na startovní čáře jeho velké kariéry přišel tragický pád a invalidní vozík. S handicapem pak bojoval dlouhé měsíce. Před několika dny nastal zkrat.

 

"Život mi přišel každým dnem těžší. Celkově na mě ten den všechno dolehlo. V hlavě mi přepnulo a stalo se, co se stalo," popisuje Lukáš Šembera. Sáhnul po prášcích, které mu lékař předepisoval na uvolnění svalů. "Vzal jsem si je, protože jsem chtěl ukončit život," vysvětluje.

Rozhodnutý se vším skoncovat chtěl vyřídit poslední záležitosti se svým kamarádem. Ten naštěstí včas varoval jeho rodiče. Lukáš se následně probral až v nemocnici. "Tam nade mnou pípal přístroj. Pak mi vysvětlovali, že jsem ve Vojenské nemocnici, že jsem spolykal prášky," vzpomíná na své probuzení Lukáš.

 

Úsměv do tváře mu vrátila teprve přítelkyně Simona. Tu ještě v nemocnici požádal o ruku. Řekla ano. "Jsme spolu šťastní, těšíme se na budoucnost. Chceme být spolu," řekla Lukášova snoubenka Simona Šutová.

 

 

"Už zase mi dal život šanci, teď už třetí a tu využiji. Mám velký plány," těší se na budoucnost Lukáš. O svých plánech ale zatím nechce nic prozradit. Překážkou by podle jeho slov neměl být ani invalidní vozík. A to ani pro Simonu, která prozradila, že bývalý přítel byl také na vozíku. "Jsem s tím vyrovnaná. Umím s tím žít," řekla Simona.

 

Pokud vše půjde dobře, Lukáš plánuje, že 13. září odletí na závody do Francie a poté se vrátí zpět do školy a do normálního života.

kos / s přispěním Kateřiny Pichalové TN.cz