Šlo o víza?

Vietnamská mafie natočila českého diplomata při skupinovém sexu

Japonka
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Vietnamská mafie tajně natočila sexuální orgie bývalého českého vicekonzula Emila Palečka v Hanoji. Video zveřejnila na internetu, mafie chtěla zmírnit podmínky získání víz pro Vietnamce.

Na případ upozornila úterní Mladá fronta Dnes. Uvedla, že se zřejmě jednalo o nátlak na české úřady, které v roce 2008 ztížila získávání víz právě pro Vietnamce. Na přelomu let 2008 a 2009 totiž Česko pozastavilo nabírání žádostí o dlouhodobá víza na velvyslanectví v Hanoji s cílem utlumit masový příliv Vietnamců do Česka.
 

Vietnamská mafie Palečka zachytila v nahrávce při sexu s více ženami, ale dosud se nedokázalo prokázat, zda skutečně nahrávka souvisela se změnou udělování víz. Podle Mf Dnes ale je to dost pravděpodobné.
 

Českému ministerstvu zahraničí se pár hodin po zveřejnění několika minutových videonahrávek podařilo dosáhnout jejich stažení ze serveru YouTube, stihlo ho však shlédnout několik desítek lidí. Záběry byly pořízeny minikamerou ukrytou v hotelovém pokoji, který si diplomat pronajímal.
 


Paleček, který podle Mladé fronty Dnes nadřízeným uvedl, že se nejednalo o prostitutky, ale o jeho přítelkyni a její kamarádku, byl z Vietnamu stažen a nyní působí na ambasádě ve Spojených arabských emirátech.
 

tn.cz / Mediafax / hmr