netradiční nehoda

Mladý býček spadl do studny. Hasiči se k němu museli prokopat!

Netradiční zásah mají za sebou hasiči ze Zákup a České Lípy. Do studny na pastvině tam spadl mladý býček. Zvíře by se bez pomoci nedostalo ven. Nakonec pomohli až hasiči.

Bylo velikým štěstím, že si zoufalého bučení telete všimli lidé. " Slyšeli jsme bučení s ozvěnou. Tak jsem říkala, jestli tam náhodou neleží. Ať se jde podívat. Nic příjemnýho. Žádnej hezkej pohled," popisuje první chvíle Jitka Matoušová ze Zákup. Na místo se šel podívat Marcel Habalík a za chvíli býčka objevil.
 

Zvíře naštěstí spadlo do studny pozadu, takže mu koukala hlava a mohlo dýchat. Podle přivolaného veterináře mohlo být ve studni možná i osm hodin. "Jak nás slyšelo, tak začalo naříkat," vyprávěl Marcel Halabalík.
 

 

Lidé se tele pokusili nejprve vytáhnout sami. Býček ale vážil 150 kilo a bylo nad jejich síly ho z díry vytáhnout, a tak zavolali hasiče. Ti museli postupně odkopat všechny betonové skruže. Zvíře uvázali pomocí popruhů a hydraulickým jeřábem ho nakonec vytáhli ven.
 

Záchranná operace trvala půl hodiny. Tele chvíli sbíralo sílu a pak odeběhlo zpátky ke stádu. "Zemědělci by si měli dát pozor na tyhle věci a pořádně je zabezpečit, aby se to už nestávalo," míní Marcel Halabalík.
 

tn.cz / gar