Vláda nejspíš přežije

Máme podporu pro daňový balíček, řekl Nečas partnerům

Premiér Petr Nečas
Zdroj: Mediafax
Premiér Petr Nečas na zasedání K9 informoval koaliční partnery, že má dostatečnou podporu pro prosazení daňového balíčku

Premiér Petr Nečas se raduje, má totiž dostatečnou podporu, aby prosadil daňový balíček, který mimo jiné zvedá DPH na 15 a 21 procent. Nečas o podpoře informoval i své koaliční partnery.

Na jednání nejvyšších představitelů koaličních stran K9 seznámil premiér Petr Nečas své koaliční partnery s tím, že pro prosazení daňových změn má dostatečnou podporu. Podle mluvčího vlády Michala Schustera se na zasedání neprobíralo nic zásadního.
 

"Proběhlo standardní jednání zástupců koaličních stran ve formátu K9, týkalo se probíhající schůze Poslanecké sněmovny a procedurálních návrhů. Žádné zásadní politické téma nebylo probíráno," informoval média Schuster.
 

Podle dobře informovaného zdroje Mediafaxu, který se přímo účastnil jednání K9, měl Nečas koaliční partnery informovat o tom, že má koalice dostatečnou podporu na přehlasování daňového balíčku i přehlasování vet prezidenta republiky. Tím naznačil, že by vláda v nejbližších dnech neměla padnout.
 


O dalším z ožehavých témat, který rozděluje vládní koalici, církevních restitucích, se na úterním jednání nejvyšších představitelů vládních stran nejednalo.

tn.cz / Mediafax / hmr