Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

záchrana na dohled?

Máme nové zprávy o únosu Hanči a Tonči! Jakou mají šanci?

HANKA A TONČA
Zdroj: facebook.com

Pákistánské velvyslanectví v půlce ledna vydalo prohlášení, že se případu souvisejícím s únosem dvou českých turistek budou zabývat se vším úsilím. Pákistánský premiér o případu ale vůbec nevěděl!

Čtyřiadvacetileté turistky Hanka a Antonie byly uneseny před 11 měsíci v jihozápadní pákistánské provincii. Od té doby se do Čech dostaly dvě videonahrávky s jejich zpovědí a řada informací o způsobu jejich záchrany. Právě ve zprávách o záchraně se vyskytly z pákistánské strany zmatky. Upozornil na to Blesk.cz. 


Pákistánské úřady v polovině ledna informovaly o tom, že k záchraně dívek nasadí veškeré úsilí a budou se mu i nadále věnovat. Matky obou dívek se potkaly s novým velvyslancem Tadžammulem Altáfem a dokonce obdržely od bývalého pákistánského prezidenta Ásifa Alí Zardárího dopis. 
Velvyslanec Altáf potvrdil, že se únos řeší na všech úrovních i s prezidenty a že si o průběhu případu s českými úřady vyměňují informace.


Ovšem na serveru The News International se objevily informace, které toto maximální nasazení pákistánské strany k vysvobození dívek popírají. Podle nich se pákistánský premiér Navaz Šarif o únosu dívek dozvěděl až o týden později během delegace senátora Hadžiho Adíla, což je podle Adíla naprosto nepřijatelné.


Šarif senátora ubezpečil, že se incidentem začne co nejdříve zabývat, protože celá záležitost vrhá na Pákistán velmi špatné světlo. Snad se podaří alespoň někomu z pákistánských zástupců s případem pohnout a dívky osvobodit.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Policejní teror! Kříčí technaři. V Praze násilně ukončili technoparty. Tekla krev!

Policejní úlet také v Praze: Strážník dal pokutu mrtvému taxikáři!

mis TN.cz