Stáhněte si ho

Pozor! Můžete přijít o rodičovský příspěvek. ZACHRÁNÍ VÁS TENTO FORMULÁŘ

Všechny maminky, které pobírají rodičovský příspěvek by měly zbystřit. Pokud si totiž do konce října na úřadu práce nevyplní formulář o trvalém bydlišti, přijdou o něj. Přestože na doplnění informace jsou poslední tři týdny, řada maminek o této podmínce nemá nejmenší tušení.

Pokud maminky nevyplní formulář na úřadu práce, nedostanou peníze. O nutnosti uvést na úřadu práce své trvalé bydliště řada matek, která pobírá rodičovský příspěvek, vůbec neví.


 "Tak o tom jsem nikdy neslyšela," zní z úst maminek, kterých se TV Nova zeptala.


FORMULÁŘ SI STÁHNĚTE TADY:

Formulář - prohlášení o trvalém pobytu [pdf]

 

Podobných odpovědí byste dnes v ulicích dostali hromadu. Nejde přitom o malé peníze. Například třicetiletá Katka s dcerou Laurou, která bude pobírat rodičovskou po dva roky by například měsíčně přišla až o jedenáct tisíc čtyři sta korun. "Vůbec si nedokážu představit, že bych o tyto peníze přišla. S dítětem rozpočet narůstá. Pleny, samozřejmě nějaké to oblečení, výživa… Byl by to velký minus už v tak napjatém rozpočtu," počítá mladá maminka.


Vyplnění formuláře o bydlišti se kromě maminek na rodičovské týká i těch, kteří pobírají dávky státní sociální podpory. A důvod? "Je potřeba zjistit, skutečné bydliště dotyčné osoby, a tam případně se člověk může přihlásit pro pobírání podpory," vysvětluje Jiří Reichl, generálního ředitelství Úřadu práce České republiky.

 

 

Ačkoli těm, kterých se to týká, mělo přijít vyzvání z úřadu práce, zatím nic nepřišlo. "Mě nic neposílali, a kdybych to neviděla v televizi, tak o tom nevím do teďka," stěžuje si jedna z maminek.

 

Přestože nikde žádná kampaň o této formalitě neproběhla, úřad práce je nekompromisní "Pokud prohlášení nedodají, požádá je o to úřad práce a dávky budou pozastaveny," doplnil Reichl.

 

Formulář o vašem bydlišti si můžete vyzvednout na kterémkoliv úřadu práce v republice. Odevzdat ho pak musíte na úřadu příslušném vašemu bydlišti. A to nejpozději do 31. října.

 

Stáhněte si formulář, který také budete na úřadě potřebovat

kos / ms přispěním Lucie Poništové TN.cz