Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 8. 2011

Maminky POZOR! Téměř pětina KOČÁRKŮ neprošla kontrolou inspekce!

Nebezpečný dětský kočárek (ilustrační foto)

Téměř pětina dětských kočárků (16,6 procenta) neprošla kontrolou České obchodní inspekce (ČOI). Celkem inspektoři provedli 42 kontrol a v sedmi případech zjistili porušení povinností vyplývajících ze zákona o obecné bezpečnosti výrobků, uvedla v pátek ČOI na svých internetových stránkách.

Dětské kočárky inspekce prověřovala ve 2. čtvrtletí v rámci pravidelných kontrol. Ty mají zjistit, zda se na českém trhu neprodávají kočárky nebezpečné pro zdraví dětí. ČOI kontroluje jejich mechanické vlastnosti, konstrukci a správnost informací o používání.
 

ČTĚTE TAKÉ:

CELNÍCI V ŠOKU! Padělané oblečení se z TRŽNIC stěhuje do KAMENNÝCH OBCHODŮ! POZOR NA TO!
 

Celkem neprošly kočárky poslední kontrolou ČOI v sedmi případech ze 42 provedených kontrol. Nejčastějším inspekcí zjištěným prohřeškem byl chybějící návod k použití v českém jazyce a bez řádných informací o výrobku.
 

Na devět kočárků za více než 68 tisíc korun vydali inspektoři ve dvou případech zákaz prodeje a v dalších dvou uložili na místě pokuty v celkové výši čtyři tisíce korun. Třem prodejcům ČOI uložila, aby ve stanovené lhůtě odhalené nedostatky odstranili, další dva čeká správní řízení.

TN.cz
Reklama