Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

MÁTE PADÁKA! Ministr spravedlnosti ODVOLAL vrchního státního zástupce RAMPULU!

Vlastimil Rampula
Zdroj: Mediafax

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) rozhodl o odvolání pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly, informoval v pátek tiskový odbor jeho rezortu. Vyhověl doporučení komise a zamítl rozklad, který Rampula podal proti původnímu rozhodnutí ministerstva o jeho odvolání.

Funkce pražského vrchního státního zástupce Rampulovi zanikne, jakmile Pospíšilův verdikt obdrží, upřesnila mluvčí ministra spravedlnosti Tereza Palečková. "Odůvodnění rozhodnutí ministerstvo zveřejní až poté, co bude rozhodnutí doručeno Vlastimilu Rampulovi," dodala mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

BÁTORA SKONČIL! Kontroverzní úředník MŠMT POBUŘOVAL svými názory

 

Mluvčí vrchního státního zastupitelství Irena Válová odmítla pro Mediafax krok ministra Pospíšila komentovat. "Já o tom nic nevím a pan doktor Rampula mi řekl, že se vyjadřovat nebude," uvedla Válová. Podle ní je pravděpodobné, že se její nadřízený odmítá vyjadřovat do doby, než bude mít odůvodněné rozhodnutí ministra spravedlnosti v ruce. S jistotou to ale potvrdit nemohla. "Nejsem mluvčí pana Rampuly," dodala.
 

Rampula se už v průběhu rozkladového řízení vyjádřil v tom smyslu, že má o celém procesu vážné pochybnosti. Pro případ svého odvolání už v říjnu avizoval, že se bude soudit a že si už najal jako svého právního zástupce Tomáše Sokola.
 

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nebyl podle své mluvčí Heleny Markusové o ministrově kroku oficiálně informovaný. "Jakmile nabude verdikt ministra Pospíšila právní moci, nejvyšší státní zástupce se vyjádří," řekla pouze mluvčí.
 

O odvolání Vlastimila Rampuly opakovaně žádal ministra Pospíšila nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Jako důvod uvedl sérii Rampulových pochybení při řešení kauz napojených na politiku.

TN.cz