Medveděv míří do Prahy. Zkomplikuje nám život?

Program ruského prezidenta je jako obvykle naplánován do nejmenších detailů. Jedním z důvodů je úspora času, ale nejdůležitější je Medveděvova bezpečnost, kteru zajišťují speciálně vycvičené jednotky, ostřelovači a policie.

Po přistání se ruský prezident s manželkou Světlanou vydají limuzínou do Strahovského kláštera, kde je oficiálně přivítá česká hlava státu Václav Klaus s první dámou Livií. V klášteře se také uskuteční slavnostní večeře na počest ruského prezidentského páru. Co se bude k večeři podávat, je zatím tajemstvím.

 

Ve čtvrtek začíná program slavnostním ceremoniálem s vojenskými poctami na 1. nádvoří Pražského hradu. Následovat bude soukromé setkání obou párů a ceremoniál s podpisy bilaterálních smluv. Očekává se, že oba prezidenti budou jednat i o dostavbě jaderné elektrárny Temelín, o kterou mají Rusové velký zájem - stejně jako Američané.

 

PSALI JSME:

Medveděv uzavře Pražský hrad už ve středu

 

Čtvrteční oběd se bude konat v Rudolfově galerii, po jeho skončení zahájí oba prezidenti výstavu "Carský dvůr pod vládou Romanovců“ ve Španělském sále Pražského hradu. Na čtvrteční odpoledne je naplánováno také setkání Dmitrije Medveděva s předsedou vlády Petrem Nečasem v Zrcadlovém sále.

 

Podívejte se na úterní reportáž o přípravách na návštěvu ruského prezidenta:

 

 

Odlet ruského prezidentského páru je naplánován na čtvrtek před šestou hodinou večerní opět z ruzyňského letiště.

 

Bezpečnost až v první řadě

 

Ruského prezidenta budou hlídat řádově stovky policistů a bezpečnostní opatření jsou srovnatelná s návštěvou amerického prezidenta. Přítomnost ruské hlavy státu pocítí obyvatelé Prahy jen minimálně.

 

PSALI JSME:

Přijíždí ruský prezident! Prahu obsadili odstřelovači

 

Dopravní omezení se budou týkat míst, kudy bude projíždět kolona s chráněnou osobou, míst, kde bude ruský prezident ubytovaný, a kde se bude zdržovat. Omezení budou pouze dočasná a nepřesáhnou nezbytně nutnou dobu, týkat se budou hlavně některých míst v Praze 1 a v Praze 6.

 

 

Turisté, kteří budou chtít navštívit Pražský hrad, mají ale smůlu. Areál bude od středy od 16 hodin z bezpečnostních důvodů zavřený.

 

Této části Prahy se raději vyhněte:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ruský den na doma.cz : recese i zajímavosti

 

Kdo je Dmitrij Medveděv? 

 

Medveděv se v roce 1993 oženil svou spolužačkou Světlanou Linnikovou. O dva roky později se jim narodil syn Ilja.

 

Ruský prezident se označuje za fanouška rockové a hard-rockové hudby. Poslouchá legendy Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd nebo Black Sabbath. Nenechal si ujít moskevský koncert Deep Purple v únoru 2008.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Všestranní Putin a Medveděv: Badmintonisté nebo traktoristi? VIDEA

 

Fandí petrohradskému fotbalovému klubu Zenit. Snaží se jít s dobou, na internetu má svůj vlastní online deník, patří mezi příznivce operačního systému Linux.

 

Medveděv klade důraz na sport. Modernizuje tělovýchovné a sportovní struktury na celostátní úrovni. Sám si občas chodí zaplavat a posiluje – jako školák se účastnil závodů ve vzpírání.

 

Ve své kanceláři má akvarijní rybky, o něž vlastnoručně pečuje. Rodina Medveděvových se také stará o sibiřského kocoura Dorofeje.

 

Medveděv je podobného vzrůstu jako francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Údaje o výšce ruského prezidenta se v médiích různí - uvádí se, že měří od 162 do 166 centimetrů.

 

Program návštěvy ruského prezidenta Dmitrije Medveděva

 

Středa 7. prosince 2011

 

19:00 – přílet prezidenta Ruské Federace Dmitrije Medveděva a paní Světlany Medveděvové do Prahy (Letiště Praha-Stará Ruzyně)

19:35 – setkání prezidentských párů České republiky a Ruské federace ve Strahovském klášteře

20:15 – večeře pořádaná prezidentem republiky a paní Livií Klausovou na počest návštěvy ruského prezidentského páru v ČR (Strahovský klášter)

 

Čtvrtek 8. prosince 2011

 

10:00 – slavnostní uvítací ceremoniál s vojenskými poctami (I. nádvoří Pražského hradu)

10:20 – soukromé setkání prezidentských párů (Habsburský salon)

11:00 – jednání prezidentů za přítomnosti národních delegací (Zrcadlový sál)

12:15 – ceremoniál podpisu bilaterálních smluv za přítomnosti obou prezidentů (Rothmayerův sál)

12:30 – tisková konference prezidentů České republiky a Ruské federace (Rothmayerův sál)

13:15 – slavnostní oběd pořádaný prezidentem republiky a paní Livií Klausovou na počest státní návštěvy ruského prezidentského páru v České republice (Rudolfova galerie)

15:00 – zahájení výstavy „Carský dvůr pod vládou Romanovců“ prezidentem České republiky a Ruské federace (Španělský sál)

15:35 – prohlídka výstavy (Císařská konírna)

16:10 – setkání prezidenta Ruské federace s předsedou vlády České republiky (Zrcadlový sál)

17:40 – odlet prezidenta Ruské federace Dmitrije Medveděva a paní Světlany Medveděvové (letiště Praha-Ruzyně)

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax tn.cz / hru