MELČÁK PROMLUVIL: Stížnost nestáhnu, nedal jsem ji pro legraci

Miloš Melčák, jehož stížnost možná odsune předčasné volby, konečně řekl, co ho k tomu vedlo.

"Nepodal jsme tu stížnost pro legraci," řekl hned na začátek rozhovoru poslanec, který na začátku týdne převrátil českou politickou scénu vzhůru nohama a dokázal něco, co tu už dlouho nebylo - politické špičky začaly mluvit jako jeden muž.


Melčáka rozruch kolem jeho ústavní stížnosti nijak zvlášť nepřekvapil, ale má pocit, že reakce je trochu přestřelená. Překvapila ho reakce prezidenta Václava Klause. "Takovéhle jednorázové změny ústavy se nedají dělat. To by za chvíli politici mohli někomu zabavit majetek, zkrátit nebo naopak prodloužit mandát prezidentovi," varuje nezařazený poslanec.


Důrazně také popřel to, že chce volby odkládat kvůli tomu, aby pobíral ještě několik měsíců poslanecký plat. "To nemám zapotřebí," prohlásil důrazně Melčák.


Stejně tak popřel spekulace, že by mu někdo radil, aby ústavní stížnost podal. Prý to byl jeho vlastní nápad, se kterým mu pomohl Jan Kalvoda. "Žádné lobbistické skupiny za tím nejsou," vrtěl hlavou Melčák.


Melčákovi prý ani nevadí, že může mít kvůli návrhu politické potíže. "Já jsem na potíže zvyklý," usmívá se nezařazený poslanec.

pez s přispěním Veroniky Forejtové TN.cz