anketa Registr k vzteku

Města vystrkují růžky: Kladno chce za nefunkční registr odškodné. Souhlasíte?

Registr vozidel
Zdroj: Mediafax

Středočeská města nejsou jednotná v tom, jestli budou požadovat po vládě náhrady škod za nefunkční registr vozidel. Kladno je výjimkou, náhradu by rádo vymáhalo.

Zcela pro vymáhání škody za to, že registr nefunguje tak, jak má, je Kladno. "Určitě se do takové akce zapojíme, podle našeho primátora nám kvůli nefunkčnímu registru za měsíc uteče 600 tisíc korun," uvedl mluvčí Kladna Vílém Frček.
 

Anketa

Mělo by vaše město žádat po vládě odškodné?

Hlasovalo 135 lidí.
V Berouně sami žádnou aktivitu vyvíjet nebudou. "Pokud by ale byly zveřejněny podmínky, za kterých bychom mohli o náhradu žádat, připojíme se. Záleželo by také na tom, co všechno by bylo potřeba dokladovat," uvedla za město Pavla Švédová.
 

[IMAGEBOX_1169532]Policie hledá důvody výpadků registru vozidel[IMAGEBOX_1169532]
 

V Mělníku, Mladé Boleslavi a zřejmě i v Benešově se k takovému kroku nechystají. "Domnívám se, že se nechystáme žádat o náhradu škody, kdyby takové kroky byly, jako právnička města bych o tom věděla," uvedla za Benešov Magda Zacharieva.
 

Se zprávou, že některá moravskoslezská města uvažují o tom, že za nefunkční registr budou chtít po státu peníze, přišel ve středu server iDnes.cz.

hop tn.cz / Mediafax