Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nestrkejte ruce do děr. Nabádá policisty metodická příručka

Policie vytvořila metodickou příručku a instruktážní video, které má pomoci policistům udržet se v dobrém zdravotním stavu.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ve spolupráci s Ředitelstvím pro řízení lidských zdrojů Policejního prezidia ČR a Fakultou tělesné výchovy a sportu UK připravila pro pracovníky bezpečnostních sborů - tedy především pro policisty - instruktážní video a tištěnou příručku, která má pomoci předcházet zdravotním komplikacím a radí, jak mají bezpečně vykonávat svou práci.


Podívejte se na reportáž z Televizních novin

 

 

"Video mě úplně vyděsilo a současně potěšilo. Je natočené v roce 2009 a je naprosto zbytečné. Je to důkaz, že je kde šetřit," vysvětluje ministr vnitra Radek John. Samotné video trvá hodinu a deset minut a je na něm názorně předvedno mnoho cviků. Mnohé z nich se učí děti ve školách.

 

Poslechněte si důležité rady před začátkem samotného cvičení:

 

 

"Takovéto informace se policisté dozvěděli v šesté třídě základní školy," říká ministr vnitra Radek John o policejní příručce a instruktážním videu.

 

Podívejte se na cvik pro lenochy po probuzení :

 

 

Forma instruktážního textu je opravdu neobvyklá. Nabádá policisty například k tomu, aby "nesahali naslepo do různých děr v zemi, ve skalách či stromech", nebo: "Nebezpečí zakopnutí, pádu, pádu z výšky - Opatření k předcházení: používat vhodnou obuv, věnovat pozornost terénu v ose postupu."

 

Podívejte se na správnou metodiku "vitalizace" a "regenerace":

 

 

"Já si myslím, že to není adekvátní vzhledem k věku. Především to ale není adekvátní s ohledem na očekávání na nějakou samostatnost rozhodování, kterou od policistů očekáváme," říká psycholožka Jitka Douchová.

 

Podívejte se na správnou metodiku policejní rozcvičky - běhu:

 

 

"Viděla bych to, že tyto rady mají směřovat k dětem, mladšího školního věku. Pro druhý stupeň základní školy je to už neadakvátní," hodnotí příručku psycholožka Douchová.

 

Podívejte se na správnou metodiku pro uvolnění a protažení páteře:

 

 

Podívejte se na příručku policie v přiloženém souboru PDF na konci článku.

 

 Metodická příručka policie k regeneračnímu cvičení [pdf]

 

s přispěním Michala Kratochvíla tn.cz / hru