Nečas tvrdí, že Kocáb rezignoval. Ten to ale popírá

Michael Kocáb
Zdroj: Mediafax
Michael Kocáb svou rezignaci na funkci vládního zmocněnce pro lidská práva oficiálně nepotvrdil.

Vládní zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb podal demisi. Ve funkci skončí k 15. září. Kocáb svou rezignaci zatím nepotvrdil.

Vládní zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb rezignoval ve středu na svou funkci, agentuře Mediafax to potvrdil mluvčí vlády Martin Kupka. Kocáb však toto tvrzení vzápětí pro Mediafax popřel.

 

Kocáb premiéru Petru Nečasovi (ODS) oznámil na středeční schůzce, že hodlá rezignovat k 15. září. "Rezignaci jsem se rozhodl přijmout. Poděkoval jsem panu Kocábovi za vše dobré co ve své funkci zmocněnce a dříve také ministra udělal pro ochranu lidských práv v České republice," uvedl předseda vlády.

 

"Rezignaci jsem nepodal, hovořili jsme s předsedou vlády Petrem Nečasem na téma mého setrvání, o variantách mé rezignace se mluvilo. Zítra se vyjádřím," reagoval ve středu večer krátce před 20. hodinou Kocáb pro Mediafax.

 

Do křesla zmocněnce Kocába dosadila ještě vláda Jana Fischera a nominovala ho Strana zelených jako nestraníka. Kocáb zasedal za zelené již ve vládě Mirka Topolánka (ODS) jako ministr pro lidská práva. Ve funkci vystřídal Džamilu Stehlíkovou.

tn.cz / Mediafax