Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2010 12:41

Million Marihuana March - Prahou prochází průvod požadující legalizaci konopí

Happening je součástí celosvětového Global Marihuana March - ilustrační foto

Start pochodu za legalizaci maruhuany byl ve 13 hodin a trasa povede z Karlova náměstí na Žižkov.

Třináctý ročník demonstrace za legalizaci konopí Million Marihuana March odstartoval v sobotu ve 13 hodin na Karlově náměstí v Praze. Odtud vede trasa přes Václavské náměstí a Vinohrady na Parukářku na Žižkově. Pochod organizuje iniciativa Legalizace.cz.

 

 

Happening je součástí celosvětového Global Marihuana March, který se letos uskuteční ve více než 300 metropolích po celém světě. V Česku je demonstrace kromě protestního pochodu pojata také jako celodenní hudební festival.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bude za kouření marihuany tvrdý trest? Centrála je pro

PŘEHLED: jaké množství drogy je "větší než malé"

 

Demonstrace upozorňuje na trestní stíhání drobných pěstitelů konopí a veřejně požaduje následující nezbytné reformy: poukázat na legislativu o konopí, která je v rozporu s ústavou, legalizovat marihuanu pro léčebné účely a pro osobní spotřebu, prosadit svobodu pěstovat a využívat marihuanu pro vědu a výzkum, podpořit diskusi o léčebném využití marihuany a přinášet věcné a objektivní informace o konopí.

 

Legalizace marihuany

 

Akci podporuje i Česká pirátská strana (ČPS), která má legalizaci konopí ve svém programu, a její členové se zúčastní happeningu v Praze. "ČPS se vyjadřuje pro dekriminalizaci marihuany pro léčebné účely. Piráti byli první stranou, která tuto podporu veřejně deklarovala," říká předseda ČPS Ivan Bartoš.

 

PODÍVEJTE SE, JAK VYPADAL LETOŠNÍ POCHOD MILLION MARIHUANA MARCH 2010:

 

 

V cíli pochodu bude připravený konopný happening se třemi hudebními pódii, unikátním konopným trhem a pestrou paletou projevů, přednášek, workshopů, stánků s občerstvením a zábavných aktivit.

 

Vloni se festivalu zúčastnilo 15 tisíc lidí, vstup je pro všechny účastníky zdarma.

tn.cz / Mediafax
Reklama