Další poplatky

Ministerstvo dál dráždí motoristy, místo omluv za nefunkční registr zdraží SPZky

Řidiči jsou v poslední době pořádně naštvaní a budou zase. Ministerstvo dopravy sice ještě pořádně nezprovoznilo nový registr vozidel, ale vesele plánuje zdražení poplatků za nové značky!

Pro motoristy je to v krátké době další nepříjemná zpráva. Přestože na řadě míst se ještě nový registr vozidel ještě nerozběhl, ministerstvu prý zdraží poplatky za vydání poznávacích značek. Píše o tom sobotní vydání deníku Mf Dnes.
 

K současnému správnímu poplatku 800 korun přibude od ledna dalších 600 korun na novou sadu dvou značek. Ty potřebují majitelé při koupi auta nebo při stěhování do jiného kraje. Pouze ve výjimečných případech, kdy si motoristé mohou současnou espézetku nechat, se poplatku 600 korun vyhnou. Dosud jsou značky zdarma.
 

Zvýšen bude také poplatek za vydání nové značky na místo ztracené či poškozené a to ze dvou stovek na tři za jednu tabulku. Návrh už prošel vládou, teď ho bude schvalovat Sněmovna. Novela jiného zákona navíc počítá se zvýšením poplatku za vydání řidičského průkazu.
 

[IMAGEBOX_1083655]Ministerstvo: Ke starému registru se nevrátíme, nový to zvládne
 [IMAGEBOX_1083655]


Výroba jedné značky stojí 180 korun a má na ni monopol firma Hicon, která značky vyrábí už od roku 1994. Podle Mf Dnes jde o jeden z nejdelších monopolů v historii státních zakázek. Například konkurenční firma Bamaz ministerstvu dopravy nabízela výrobu jedné značky za 78 korun. Ministerstvo se ale k nabídce vůbec nevyjádřilo.
 

tn.cz / Mediafax / hmr