Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Názor Waltera Bartoše (ODS)

Ministerstvo spravedlnosti by mohli obsadit Benda nebo Staněk

Marek Benda, Pavel Staněk
Zdroj: Mediafax
Marek Benda a Pavel Staněk

Podle poslance za ODS Waltera Bartoše by funkci ministra spravedlnosti mohl zastávat Marek Benda nebo Pavel Staněk.

Premiér Petr Nečas (ODS) poslance vlastní strany o odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila dopředu neinformoval. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek řekl poslanec Walter Bartoš s tím, že doufá, že ministerský předseda své rozhodnutí dobře zvážil.
 

"Petr Nečas, doufám, ví, jak může působit odvolání ministra Pospíšila jak směrem dovnitř strany, tak i navenek," řekl Bartoš.
 

Podle Bartoše premiér svůj krok se straníky dopředu nekonzultoval. O konci Pospíšila ve vládě se sám dozvěděl od manželky, která sledovala náhodou televizi. "Jistě nám premiér svůj postup dodatečně vysvětlí," řekl dlouholetý poslanec a předseda parlamentního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.
 

[IMAGEBOX_945473]Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil skončil ve vládě, naštval Nečase

[IMAGEBOX_945473]


Ministerský předseda při odvolání Pospíšila avizoval, že nový ministr spravedlnosti se bude rekrutovat z členů ODS. Bartoš favorizuje předsedu ústavně právního výboru parlamentu Marka Bendu. "Funkci ministra by jistě zvládl," řekl. Možnými reálnými kandidáty jsou pak i další dva poslanci ODS - královéhradecký Pavel Staněk, který pracoval dříve jako Pospíšilův náměstek a liberecká právnička Ivana Weberová. "Na ministerstvu spravedlnosti máme ale také některé náměstky," dodal Bartoš.
 

[IMAGEBOX_1013798]Pospíšil: Nebudu hysterický, sbalím si bedýnky
[IMAGEBOX_1013798]

 


 

fim tn.cz / Mediafax