Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ministr Dobeš odmítl podat demisi, za neposlušnost může dostat padáka z VV

Dobeš odmítl rezignovat
Zdroj: Mediafax
Ministr Pavel Dobeš nehodlá podepsat rezignaci

Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) odmítl podat svoji demisi teď, nebo v dalších dnech. Uvedl to ve středu před jednáním vlády a vzepřel se tak vůli své strany Věci veřejné.

"Dnes jako řádný člen vlády se zúčastním jejího jednání a nikomu jsem před nástupem do své funkce bianco demisi nepodepsal a neudělám to ani nyní," prohlásil Dobeš a dodal: "Jediný, kdo může dostat moji rezignaci, je premiér Nečas."


"Zároveň chci prohlásit, že po vyřešení krize a naplnění programu této vlády budu první, kdo nabídne předsedovi vlády svoji funkci k dispozici. Nebo pokud pan premiér rozhodne kdykoli o mém odvolání na základě výsledků mé práce v této vládě, jsem připraven toto rozhodnutí akceptovat," doplnil ministr dopravy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Demise ministrů Věci veřejné dnes nepodají. Pavel Dobeš se straně vzepřel


Dobeš tak fakticky popřel středeční prohlášení předsedy Věci veřejných Radka Johna, podle kterého jsou demise ministrů za VV už sepsané a připravené u něj. O tom, že členové kabinetu za VV mají rezignovat k 1. květnu, rozhodlo úterní grémium strany.


"Vyzývám opětovně svoje stranické kolegy ve vládě, poslance a zástupce VV v krajích, pojďme vrátit důvěru a pracovat," uvedl dále Dobeš.

 

Grémium strany Věcí veřejných by ale mohlo ministra dopravy Pavla Dobeše za jeho neposlušnost vyloučit ze strany. Ve středu to agentuře Mediafax sdělil místopředseda strany Tomáš Jarolím.

 

PSALI JSME:

Vládní krize: Jestli ministři VV podají demisi, vláda skončí, oznámil Nečas

 

"Je to rozhodnutí grémia strany, Dobeš by ho měl poslechnout," řekl Jarolím. Ministrovo prohlášení ho velmi překvapilo, ještě v úterý s rozhodnutím strany a podáním demise neměl problém. Jarolím připustil, že se může stát, že za neposlušnost grémium VV Dobeše vyloučí ze svých řad.


"Když ministři demisi nepodají, dávám rezignaci," zopakoval Jarolím. Kvůli situaci se s největší pravděpodobností ještě ve středu večer sejde výkonná rada strany.

 

maš tn.cz / Mediafax