anketa Schůzka bez výsledku

Ministr Blažek váhá, Bradáčovou zatím vrchní žalobkyní nejmenuje

Schůzka ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) se státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou žádný výsledek nepřinesla. Ministr Bradáčovou vrchní žalobkyní zatím nejmenuje.

Ministr s Bradáčovou projednával obsazení postu Vrchního státního zástupce, ze kterého byl před časem odvolán Vlastimil Rampula. Blažek však zatím váhá, zda Bradáčovou vrchní žalobkyní jmenuje či nikoliv. Chce se s ní ještě sejít v příštím týdnu.
 

Anketa

Měla by se Lenka Bradáčová stát vrchní státní zástupkyní?

Hlasovalo 182 lidí.
"Ministr spravedlnosti Pavel Blažek a státní zástupkyně Lenka Bradáčová na dnešní schůzce projednali návrh na její jmenování do funkce vrchní státní zástupkyně v Praze," informovala mluvčí ministerstva spravedlnosti Petra Hrubá. "Společně se dohodli, že další jednání se uskuteční za přítomnosti nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana," dodala Hrubá.
 

Zda by mohlo dojít ke jmenování nového pražského vrchního státního zástupce v příštím týdnu, nechtěl ministr prozradit. "Podle toho, jak budou probíhat rozhovory, to se nedá říct takto dopředu," řekl jen Blažek.
 

Blažek s Bradáčovou na schůzce mluvili nejen o případném  jmenování, ale i o systému státních zastupitelství. "Je zde velký prostor, abychom případně našli do budoucna shodu, na řadu věcí máme i shodné názory," prohlásila Bradáčová.
 


Bradáčovou prosazuje do funkce pražské vrchní žalobkyně právě Zeman. Ten jmenování navrhl už na konci června bývalému ministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS), jenže toho 27. června premiér Petr Nečas (ODS) odvolal. V zákulisí se spekulovalo, že je to právě kvůli Bradáčové. Premiér však uvedl, že Pospíšil ministerstvo manažersky nezvládal.
 


 

Nový ministr spravedlnosti Blažek po svém jmenování řekl, že s jmenováním Bradáčové nemá v principu problém. Po nástupu na ministerský post ale zdůraznil, že chce o obsazení této funkce ještě jednat a sám posoudit kvality ústecké žalobkyně.
 

[IMAGEBOX_1014345]Vadím více skupinám než jen klice v ODS, tvrdí Bradáčová

[IMAGEBOX_1014345]


Vrchní státní zastupitelství je bez svého šéfa. Exministr Pospíšil po několika měsících odvolal z funkce předchozího vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu kvůli jeho pochybením při práci na korupčních kauzách.

hmr tn.cz / Mediafax