Ministrem školství by se mohl stát bývalý rektor Masarykovy univerzity Fiala

Petr Fiala by se mohl stát ministrem školství
Zdroj: Mediafax
Vystřídá Dobeše na ministerstvu školství Petr Fiala? Ilustrační foto

Do čela rezortu školství by se mohl postavit bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně. Petra Fialu prý už oslovil premiér Petr Nečas (ODS).

S obsazením postu ministra školství Petrem Fialou by souhlasily i další koaliční strany, zaznělo v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce. "Nemám informace o tom, jak probíhají jednání, ale pan Fiala by byl dobrý výběr. Je to člověk, který má kredit a asi všichni se tu shodneme, že nový ministr musí být co nejdříve uveden do úřadu," řekla v pořadu České televize předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

 

Premiér Nečas svého favorita na post ministra školství zatím oficiálně neoznámil. ČT to měly potvrdit dva nezávislé zdroje, ale se jménem Petra Fialy by, zdá se, neměla problém ani vládní TOP 09.

 

PSALI JSME:

Kdo nahradí na školství Josefa Dobeše? Véčkaři dnes rozhodnou

 

"Pan profesor Fiala je jedním z mála kandidátů, který si užívá všeobecné důvěry," řekl místopředseda vlády a šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg. Na otázku, zda bude Fialu kontaktovat a přemlouvat ho, aby se chodu rezortu ujal, Schwarzenberg řekl: "Opravdu nevím, zda čeká na můj telefon. Ale kdybych s ním mluvil, prosil bych ho o to," řekl předsedat TOP 09.

 

Zároveň si nemyslí, že by přijetí funkce ministra školství bylo veřejnou a politickou sebevraždou. "Školství je v Česku tak důležité, že si myslím, že to je výzva," dodal.

tn.cz / mediafax / hru