skandál rusnokova ostuda

Rusnokova ostuda! Z pohřbu Mandely se "třepal", chtěl raději na fotbal do Plzně!

Koláž TN.cz - Rusnok jako fanoušek Plzně
Zdroj: koláž TN.cz
Rusnok místo pohřbu Mandely šel na fotbal - iustrační koláž

Premiér Rusnok nemá ostudy dost. Po kontroverzním vyjádření o jeho (ne)účasti na pohřbu Nelsona Mandely předvedl další skandál. Místo účasti na pohřbu světového státníka se šel raději podívat na fotbalovou Ligu mistrů v Plzni.

Premiér Jiří Rusnok má asi hroší kůži. Poté, co mikrofony zachytily ve Sněmovně jeho slova o tom, jak se mu nechce na pohřeb Nelsona Mandely do JAR, se včera večer postaral o další skandál. Místo toho, aby po ostudě zkusil všechno napravit a na pohřeb Mandely vyrazil, zajel si český předseda vlády raději na fotbal.

Na plzeňském stadionu si tak podle Blesku užil parádní zápas Ligy mistrů mezi domácí Viktorií a moskevským CSKA. Komu by se ostatně chtělo létat na tisíce vzdálenou pietní akci a reprezentovat tam spoluobčany, když si může dát v klidu na českém fotbalovém stadionu pivo a párek a zafandit domácím borcům.

 

Šokující výroky, které Rusnok pronesl ve sněmovně, obletěly prostřednictvím médií celý svět. Uvidíme, kam až se dostanou fotografie Rusnoka na fotbalovém zápase. V každém případě se premiér naší úřednické vlády opět postaral o pořádnou ostudu.

 

Podívejte se na reportáž a celý záznam skandálního Rusnokova vyjádření v parlamentu:

 

Na pohřbu Nelsona Mandely nechyběly nejvýznamnější státníci celého světa, jako je prezident USA Obama, předseda Evropské komise José Barroso, prezident EU Herman Van Rompuy, prezident Francie Hollande i jeho předchůdce Sarkozy. Celkem se na pohřbu Nelsona Mandely ukázalo na 50 hlav států a premiérů z celého světa. Jen český premiér tam chyběl, nahradil ho ministr zahraničí Jan Kohout.

tn.cz / hru