Mladí lidé se loučili s nočním provozem metra tancem a zpěvem

Účastníci protestu na odjíždějící soupravy ve stanici Muzeum mávali šátky a loučili se s nimi. Vadí jim zrušení nočních spojů kvůli úsporám.

Desítka mladých lidí se v sobotu večer na happeningu ve stanici Muzeum v centru Prahy symbolicky loučila s nočním provozem metra. Slečny a pánové z hnutí Pražské fórum zpívali Valčík na rozloučenou, recitovali, tančili a mávali odjíždějícím soupravám šátky, zjistila na místě agentura Mediafax.

 

Účastníci poklidného protestu se sešli na nástupišti na trase A před 22. hodinou s transparenty typu: "Sbohem! Metro..." Zazpívali Valčík na rozloučenou a zarecitovali upravený text básně Sbohem a šáteček, kterou se loučili s prodlouženým víkendovým provozem metra. Ten od neděle zrušilo vedení metropole kvůli úsporám.

 

"Nejde jen o metro, ale o celkový způsob nakládání s omezenými prostředky města," řekla Olga Richterová z Pražského fóra. "Politici ruší nejprve to, co pocítí občané, ne to, co by měli zrušit jako první. Třeba vyvádění peněz z rozpočtu Prahy na Kypr a podobně," dodala Richterová.

 

PSALI JSME:

Prodloužený provoz metra končí, Praha zahájila škrty v MHD

 

Happening zaujal mnoho cestujících, chvílemi se na zpěv a tanec aktivistů dívaly desítky lidí. Někteří z nich vyjádřili na hospodaření Prahy podobný názor. Vesměs jim vadilo, že nové vedení města zatím nenaplňuje jejich očekávání.
 

Happening s názvem Rozloučení s posledním nočním metrem

1
/
6
Zdroj: Mediafax
Rozloučení s prodlouženým provozem metra - 1

 

"Chceme upozornit, že od června bude hůř, protože se budou předělávat linky a jízdní řády hromadné dopravy," řekla organizátorka akce Alena Rybníčková. Podle ní to povede k tomu, že obyvatelé místo složitého přestupování a čekání na spoje s dlouhým intervalem budou více jezdit po Praze auty.

 

Akce, při které účastnící mávali odjíždějícím soupravám metra na rozloučenou šátky, skončila asi po hodině bez incidentů. Protestující nasedli na metro a hodlali se projíždět, aby si poslední noc prodlouženého provozu užili.

 

 

fim tn.cz / Mediafax